Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

İş Fikirleri Semih Buzgan 822 views

Youtube, bilindiği gibi video fotoğraf, bilgi daha birçok alanı kapsayan aktif bir sosyal medya sitesidir. Youtube’dan bir hesap açarak ek gelir elde etmek ister misiniz? İyi bir fotoğrafçıysanız ya da elinizde değerlendirmek istediğiniz komik, anlamlı, düşündüren, ya da bir konu hakkında bilgi veren videolarınız varsa bunları paylaşarak Youtube’dan para kazanabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanmak için videolarınız sürekli ve güncel olmalıdır. İnsanların dikkat süresi çok kısadır. Bu nedenle içerikleriniz ilk 15 saniye içerisinde kullanıcı kitlesinin dikkatini çekmelidir.

Unutmayın ki başarının sırrı süreklilikte ve çalışmakta saklıdır. İçeriklerinize konu seçerken genel kullanıcı kitlesinin ilgisini çeken konuları seçin. Ayrıca içerikleriniz seri haline getirin.

Şimdi gelelim Youtube’dan nasıl hesap açılır, hesap açmak için neler yapılabilir? Youtube’dan hesabınızı aktif hale getirmek için Youtube hesabını açıp hesap özelliklerine girin. Bu sistem tam olarak ülkemizde resmiyet kazanmadığı için yaşadığınız ülkeyi ABD olarak değiştirin. Kanalım yazısına tıkladıktan sonra profilinize girin. Sağ taraftaki düzenle yazısından yaşadığınız şehri değiştirin ve kaydedin.
Daha sonra şu linkten: www.youtube.com/account_monetization “Hesabımı  Etkinleştir” e tıklayın. Devam edebilmek için Google’ın hizmet kullanım şartlarını onaylamanız gerekir.

Hesabınızın onaylanması için hesabın itibarlı olması gerekir. Başkasına ait bir video yüklediyseniz ya da Youtube’un topluluk ilkelerini ihmal ederek küfür içerikli yorum yaptıysanız videolarınız para kazanmak için hesabınızın açılmasına izin verilmeyecektir.

Hizmet kullanım şartlarını onayladıktan sonra hesabınız etkinleştirilecek ve “Videolardan Para Kazan”  butonu belirecektir. Buna tıkladıktan sonra bir ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız.

Bu ekranda sizin videolarınız altında hangi tür reklamlar çıkmalıdır. Bunun kararını siz verirsiniz. Reklam seçerken dikkat etmeniz gereken nokta reklamların kullanıcı kitlesi tarafından sonuna kadar izlenmesidir. Sonuçta yüklediğiniz içerikle beraber çıkan reklam ne kadar çok izlenirse siz de o kadar çok para kazanırsınız.

İlginizi Çekebilir:  Arı Yetiştiriciliği Nedir? Bal Üretiminden Para Nasıl Kazanılır?

Reklam seçiminizi yaptıktan sonra onaylayın. Videolarınızın yanında dolar simgesi çıkmış olması gereklidir. Para kazanmak istiyorsanız bu simgenin çıktığına dikkat edin. Bundan sonra yapacağınız tek şey Adsense hesabınızı Youtube kanalınızla ilişkilendirmek olacaktır.

Adsense hesabınız yok ise ekran sizi otomatik olarak yönlendirecektir. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır.

  1. Önce Google hesabınıza yönlendirilip şifrenizi girip oturum açarsınız.
  2. İlişkilendirmeyi onaylarsınız. Gerekli bilgileri girdikten sonra Youtube’a yönlendirilirsiniz. Böylece Adsense hesabınız aktif hale gelir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir