Yenilikçi Part Time İş Fikirleri Nelerdir?

Ek Gelir Semih Buzgan 1.039 views

Güzel bir işiniz var, ancak siz işten kalan zamanlarınızda ek iş yaparak para kazanmak istiyorsunuz. Ya da şöyle düşünelim. Sizin günün belli aralıklarında bir işe ihtiyacınız var. İşte bu makalemiz tam size göre. Part time işler nelerdir, siz kendinize uygun olanı yapmak için şimdiden kolları sıvayabilirsiniz.

Stok fotoğraf satın

İyi bir fotoğrafçıysanız, şimdiye kadar büyük bir arşiviniz var demektir. Hobi olarak yaptığınız bu işten para kazanmak isterseniz internette stok fotoğraf satabilirsiniz. Ancak bu işte tanınıncaya kadar biraz az kazanısınız.

Kişisel aşçı

Part time iş fikirlerinde biri de kişisel aşçılıktır. Yemek yapma konusunda yetenekli iseniz bu yeteneğinizi paraya dönüştürmenin zamanı geldi. Ev yemekleri yapıp satabilirsiniz. Çeşitli lokantalarla anlaşıp el mahareti gerektiren yemekleri belli ücret karşılığında yapabilirsiniz. Partilere, günlere özel yemekler, atıştırmalıklar yapıp satabilirsiniz.

Yemek kitabı yazın

Bu güne kadar denediğiniz ve çok başarılı olduğunuz yüzlerce tarifiniz var. Ya da siz yemeklerinizi bilinenin aksine farklı yöntem ve teknikler kullanarak hazırlıyorsunuz, harika bir şekilde sunum yapıyorsunuz. O zaman bu iş tam da size göre. Sunuma hazır yemeklerinizin fotoğraflarını çekin. Bu konuda size blurb.com gibi internet siteleri yardımcı olacaktır. Yemek tariflerinizi bu site aracılığı ile satışa sunabilirsiniz.

Seyyar satıcılık

Part time olarak yapabileceğiniz işlerden biri de seyyar satıcılık yapmaktır. Bu iş için yapmanız gereken şey öncelikle seyyar bir araba almanız. Bu araba ile mevsimine ve zamanına göre sabahları çay, simit, poğaça, börek ve sandviç gibi kahvaltılıklar, akşamları ise kestane, ya da etli pilav gibi kazancı yüksek olan yiyecekler satabilirsiniz. Önemli olan neyin daha çok satıldığını bilip müşterinin isteği şeyi satmak. Bu iş için ilgili resmi kurumlardan gerekli olan bütün ruhsat ve izinleri aldığınızdan emin olun.

İlginizi Çekebilir:  Evde Dikiş İşi Yapmak

El ilanları dağıtma

Mağazalar genelde haftanın belirli günlerinde veya mevsim geçişlerinde indirime giderler. Bu indirimleri müşterilere dağıtmak için el ilanı bastırırlar. Sizde belli bir ücret karşılığında bu el ilanlarını apartmanların posta kutularına koyarak para kazanabilirsiniz. Ancak sürekli ayakta olacağınız ve yürümeniz gereken bir iş olduğu için son derece yorucu bir iştir.

Saksı bitkileri, otlar ve evde yetişen sebzelerden satın

Son zamanlarda insanların çoğu organik ve evde yetiştirilen sebzeleri tercih ediyor. Kendi üretiminiz olan tohumları satarak kazanç elde edebilirsiniz. Veya bitkilerden ve otlardan birer parça keserek bunları ayrı saksılarda büyütüp ailenize veya komşularınıza satabilirsiniz.

Terzilik

Biçki dikiş konusunda marifetli iseniz yeteneğinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Öncelikle evinize gerekli olan küçük bir dikiş makinesi alın. Evinizde terzilik yapmaya başlayın. Zaman içerisinde çevreniz tarafından tanındıkça satışlarınız ve siparişleriniz artacaktır.

İkinci el satışları

Kullanmadığınız eşyaların fotoğraflarını çekerek internetteki alış veriş sitelerine koyarak para kazanabilirsiniz. Hem kullanmadığınız eşyalardan kurtulmuş olursunuz hem de para kazanırsınız. İşi biraz ilerlettiğiniz zaman çevrenizdekilerden ikinci el eşya alıp bunları satışa sunabilirsiniz.

Sosyal medya yardımcısı

Her geçen gün daha çok firma sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunun farkına varıyor. Sizde ufak bir ücret karşılığında firmaların hesaplarını onlar adına yönetebilirsiniz. Düzenli işinize devam ederken işten kalan zamanlarınızda bu işi yapabilirsiniz.

Özel ders

Alanınızda iyi bir eğitimciyseniz bu iş size göre. Özellikle yabancı dil biliyorsanız bir kat daha şanslısınız demektir. Hangi alanlarda ders vereceğinize dair bir duyuru hazırlayın. İnsanların görebilecekleri yere okulun yakınlarına asın. İnsanlar gelip sizi bulacaktır. Orta öğretim veya üniversite öğrencilerine belli ücretler karşılığında saatli olarak ders verebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir