Yemek Kitabı Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Girişimcilik Semih Buzgan 1.002 views

Yemekten yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Yeni aldığınız bir tarifi denemek sizi heyecanlandırıyor mu, çevreniz tarafından yaptığınız yemekler beğeniliyor ve takdir topluyorsa bu iş tam da size göre. İnternette yemek kitabı yazarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, yeni tarifler yapıp, fotoğraflarını çekerek internette kitap haline getirmektir.

Ancak piyasada yüzlerce yemek kitabı var. Sizin kitabınız neden okunmalı, sizin kitabınızı diğer yemek kitaplarından ayıran bir özellik olmalı, seçtiğiniz tariflerle ve farklı pişirme teknikleri ile farkındalık oluşturabilirsiniz. Bir kitap yazarken önce hedef kitle belirlemelisiniz. Hedef kitlenizi ev hanımları ve çalışan hanımlar olmak üzere iki kategoride belirleyebilirsiniz. Hedef kitlenizi belirledikten sonra, kitabınızı yazmaya başlayın. Kitabınızı yazarken bir yayın evi ayarlarsanız, içiniz rahat bir şekilde yemek kitabı yazmaya başlayabilirsiniz.

Kitabınızı yazarken, yemek tariflerini sınıflandırma kitabın en çok satanlar listesine girmesi için bir adım atmış olursunuz. Kitabınızda çalışan hanımlar için ayrı tariflere yer verebilirsiniz. Çalışan hanımlar için, kısa sürede hazırlanabilen, ana yemek özelliğini taşıyan, sağlıklı ve lezzetli tariflere yer verebilirsiniz.

Kitabınızı yazarken ev hanımları için denenmemiş yeni tariflere kitabınızda yer verebilirsiniz. Kitabınızı yazarken öğrencileri de unutmayın. Öğrenciler için kısa sürede hazırlanabilen bütçeye uygun kolay ve basit yemekler, doyurucu salatalar ve çorbalar, soslu öğrencinin ana yemeklerinden biri olan makarnalar olabilir.

Ayrıca kitabınızı yazarken aile ve eş dost akraba arasında yaptığınız ve beğenilen farklı teknikler kullanarak yaptığınız yemekleri için en beğenilenler başlığı altında bir bölüm oluşturabilirsiniz. Unutmayın enler her zaman ilgi odağı olmuştur. Örneğin balığı cam bir kavanoza koyup bulaşık makinesinin buharında pişiriyor, ortaya harika bir lezzet çıkıyorsa bu tarifi kitabınızın en yeniler başlığı altında yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  ParaTube İle Para Kazanma Yolları

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir