Yazı Yazarak Para Kazanmak

Ek Gelir Semih Buzgan 885 views

Günümüzde hayat şartlarının zorlaşması, insanları farklı arayışlara itmekte. Ek gelir sağlayabilmek için, kimileri evde yapabilecekleri işlere yönelirken, kimileri de farklı alternatiflere yönelmekte. Bugün sizlere, yazı yazarak para kazanmak hakkında bilgi vermek istiyorum. Eğer yazı yazmayı seviyorsanız ve yazdıklarınızı paraya çevirmek istiyorsanız, bu yazımızın ilginizi çekeceği kesin.

Yazı Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Edebiyata ilgisi olanlar, hayatlarının bir döneminde kitap yazmak isterler. Bu düşünce biraz ileri ki hedef olsa da, en azından bir dergide yazı yazmak, edebiyatı sevenlerin en büyük emelidir. Bu duyguları bir nebze olsun tatmak isteyenler, ilk basamağa makale yazarak başlayabilirler. Sizlere makale yazıp ve yazdığınız makaleden nasıl para kazanacağınızı adım adım anlatacağım.

Makale Yazarı Olabilmek İçin Sizde Olması Gereken Özellikler

  • Makale yazacağınız dile iyice hakim olmak.
  • Hangi dilde makale yazacaksanız, o dilin gramer kurallarını iyice bilmek.
  • Kelimelerle oynamayı sevmek.(Yazdığınız makalede, anlatacağınız konuyu bir kelime etrafında döndürmeyerek, zengin kelime dağarcığınızla makalenizi süslemek.
  • Geniş bir hayal gücüne sahip olmak.
  • Eleştiriye açık olmak
  • Devamlı kendinizi geliştirmek
  • Yeteri derecede seo bilgisine sahip olmak.(seo engin bir deniz olduğu için, internette yayınlanacak makalelerin seo’ ya uygun yazılması.
  • Yazı yazmayı sevmek. Yazı yazmayı ne para için nede başka bir şey için yapmamak. Sevdiğiniz için yazı yazarsanız, çok daha kaliteli makaleler ortaya çıkarırsınız.
  • Kendinize güvenin.
  • Aranılan isim olacağınızı düşünün ve kendinizi bu şekilde motive edin.

Bu özellikler böylece uzayıp gider. Yazı yazmayı her kesimden insan tercih etmekte. Bu kişiler arasında; ev hanımları, üniversite öğrencileri, öğretmenler, doktorlar, memurlar, ekonomistler… Yer almakta. Ev hanımlarının yazı yazmak istemesi size garip gelmesin, internette var olan makale sitelerinde, daha çok ev hanımları yazı yazmakta olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Evde Bohça İşi Yaparak Ek Gelir

Makale Sitelerinin İşleyişi

Düşündünüz ve karar verdiniz. Yazı yazıp para kazanmak istiyorsunuz ama yazı yazmaya nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Öncelikle, internette bulunan ve çok kaliteli olan makale sitelerini bulmanız lazım. Bu sitelere giriş yayıp, üyelik istiyorsunuz. Üyeliğiniz Kabul olduktan sonra, makale sitesi sizden bir konu hakkında yazı istiyor. Yazabileceğiniz konuyu kendiniz seçebilirsiniz.

Yazı yazıp konuyu makale sitesine gönderdikten sonra, makale sitesi sizin yazınızı her açıdan inceliyor. Eğer makale yazmaya yeterli görülürseniz, makale sitesine yazar olarak alınıyorsunuz. Bu site içerisinde verilen yazı siparişlerine teklif verebileceğiniz gibi, kendinizde makale yazıp siteye yükleyebiliyorsunuz. Siteden kazandığınız parayı talep ettiğinizde, makale sitesi kazandığınız parayı hesabınıza aktarılıyor.

Makale sitesi vasıtasıyla, başka sitelere de yazı yazma imkanınız artmakta. Bu noktada biraz dikkatli olup, kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemeye çalışın.

Genel olarak makale sitelerinin işleyişi böyle. Daha kolay şekilde yazar olabileceğiniz makale siteleri de var elbet. Dediğim gibi, her zaman kaliteli makale siteleri tercihiniz olsun. Böylelikle emeğiniz zayi olmaz.

Makale sitelerine yazı yazarak çok çok para kazanacağınızı söyleyemem. Eğer öğrenci iseniz, makale yazarak kendinizi geliştirdiğiniz gibi, birçok eksiğinizi gidererek şekilde kazanç sağlarsınız. Makale yazan bir ev hanımı iseniz, aile ekonomisine ciddi bir katkı sağlarsınız. Sonuç olarak şunu diyebilirim ki, disiplinli bir şekilde makale yazdığınız sürece, kazancınız sürekli artacaktır.

Makale yazarken, ilk adımda istediğiniz sayıda makale yazamayabilirsiniz. Sakın moralinizi bozmayın. Her geçen gün daha çok sayıda ve daha kaliteli makaleler yazacağınızı söyleyebilirim.

Hangi meslek gurubunda olursanız olun, makale yazmak size iyi gelecektir. Hem deşarj olup, hem de para kazanmak istiyorsanız, bence hemen makale yazmaya başlayın. Şimdiden size başarılar diliyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir