Web Sitesi Yapmak

Girişimcilik Semih Buzgan 794 views

Bir web sitesi yapmak için gereken ilk şey web hosting sitesine domain yüklemektir. Domain yani alan adını herkes yükleyerek bir site kurabilmektedir. Fakat ileri teknoloji eseri yazılıma içeren seo dostu bir siteyi herkes kuramamaktadır. Başarılı bir Web sitesi yapmak için neler yapılabilir?

Kaliteli ve başarılı bir web sitesinin en önemli özelliği o sitenin Google ile dost olmasında geçer. Burada yapılması gereken, Google botlarının web sitesini tanıması, anlaması teşhis etmesini sağlamaktır.

Çoğu kez sitenizi güvenle üç dakikada kurup size teslim ediyoruz türünden reklamlarla karşılaşırız. Fakat kaliteli bir web sitesi yapmak için üç dakikadan çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Site içi ve site dışı aramaları, seo uyumunun güncel tutulması gibi konular iyi bir eğitimle gerçekleşmektedir. Bunun sebebi sürekli değişim gösteren Google algoritmasının, Google botlarını hiçbir site için sürekli olarak ilk sayfada tutmamasıdır. Yani Google’de tutunamayan bir internet sitesi, ziyaretçilerin kolayca bulabileceği bir site olmaktan çıkmaktadır.

İyi bir web sitesi yapmak için öncelikle bazı yazılar hazırlanmalıdır. Bu yazılar, Hakkımızda, hizmetlerimiz, ürün bilgileri, ürün fiyatları, referans listesi ve iletişim bölümü yazılarıdır.

Daha sonda tasarım planı da oluşturularak taslak alan ve diğer tüm tasarımlar ve resim animasyon ve videolar oluşturulur.

Kodlama aşamasında web programcıları siteye ait bütün alt yapının teknik ihtiyaçlarını hazırlar, kodlamalar yapılarak siteye ait sayfaları menüdeki başlıklara göre düzenler. Daha sonra ise hazırlanmış olan bütün verileri FTP programı kullanarak hostinge atılır.

Bütün bu işlemler devam ederken bir yandan da optimizasyon işlemi ile kurulan web sitesinin Google başta olmak üzere arama motorlarında üstlerde görünmesini sağlayan Google SEO ve Google Optimizasyon işlemleri de yürütülür.
Belirlenmiş olan anahtar kelimelerde yazılan içeriklerin reklamlar ve backlinkler ile tanıtılması da sağlanır. Kontrol aşamasında ise verilerin düzgün olarak çalıştığı kontrol edilir, varsa tasarımda oluşan sorunlar giderilir. Programlama esnasında yapılmış olma ihtimali bulunan yanlışlar da kontrol edilerek varsa düzeltilir.

İlginizi Çekebilir:  Avantajlı Bir İş İmkânı: Altın Kaplama

Web sitesi yapmak noktasında son aşama ise sitenin yayına sokulmasıdır. Site yayınlandıktan sonra da rutin olarak kontroller yapılarak güncellenmeler sağlanmalıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir