Takı Tasarımı Yaparak Para Kazanma

İş Fikirleri Semih Buzgan 1.420 views

Takı tasarımı özellikle ev hanımlarının çok tercih ettiği para kazanma yollarından biridir. Tasarım yeteneğinizin olması aslına bakarsanız işinizi yapmanız için çok da gerekli değildir. Neden gerekli olmadığını yazının ilerleyen bölümlerinde anlatacağım.

Evde takı tasarımı işi iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi eve iş veren firmalar size numune ve malzemeleri verirler, sizde bu örneğe göre takı tasarımını yapar ve teslim edersiniz. Aslında bu tam olarak tasarım değil bir nevi montaj işidir. Fakat piyasa da bu şekilde çalışmak da takı tasarımı olarak adlandırılıyor. Sizlerde bu tür bir çalışma işine girecekseniz aramalarınızı böyle yapmalısınız. Kazancı gayet güzeldir. Günde 4-5 saatinizi ayırarak ayda en az 1000 TL kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken titiz bir çalışma ve numuneye sadık kalarak işi bitirmek. Bu tür takı tasarım işi yaparken tüm malzemeler evinize bırakılır, iş de evinizden gelip teslim alınır.

İkinci çalışma şeklinde ise tüm malzeme ve tasarımlar size aittir. Siz tasarımınızı yapar ve takı firmasına götürürsünüz. Beğenilenler için toplu siparişinizi alırsınız, % 20 kadar kaparo alır ve işe başlarsınız. İşin teslim süresi kısa ise dışarıya iş verebilirsiniz. Bu tür çalışmalarda kar marjı genelde % 70 civarıdır. Siz % 70 kar koyup fiyatı buna göre verin. Pazarlık yapılırsa % 60 hatta iş çok yüklüyse belki % 50’ye bile inebilirsiniz.

İkinci çalışma şeklini benimseyen arkadaşların tasarım yeteneklerinin iyi olması gerekiyor. Bazen öyle takılar göze çarpıyor ki hiç yapmasa sadece boncukları verse daha iyi dersiniz, o derece işler de görüyoruz. Fakat bunların bile alıcısı oluyor, işte bu sebeple sizde kendinizi çok kasmayın. Arzu ederseniz tasarımı kendiniz yapıp satın, böyle çalışmayı istemezseniz de eve takı işi veren firmalardan direk numune alıp montaj yapın.

İlginizi Çekebilir:  Ekstra Para Kazanmanın 5 Kolay Yolu Nelerdir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Takı Tasarımı Yaparak Para Kazanma” üzerine 1 yorum

  1. miyase dedi ki:

    Evde taki yapa bilirim kursuna gittim hatta hala yapiyorum fakat maze kitligi var ornek leri bire bir yaparim ama ne kadar zamanda bitirmem gerek v ücreti nasil oduyorsunuz oda elden mi teslim nys sigorta varmi v ne tarz modeller makrume mi zincirli mi yoksa boncuktanmi detayli bilgi ala bilirmiyim v hala gecerlimi bu iş..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir