Sinop’ta Ek Gelir Sağlayacak İşler Nelerdir?

Ek Gelir Semih Buzgan 1.617 views

Bireylerin daha çok yaz tatilleri için ziyaret etmiş oldukları Sinop kenti, kışın genel olarak orada yaşayan kitlenin bulunduğu bir şehir haline gelmektedir. Burada yaşayan ve maddi durumlarının yetersiz olduğunu düşünen kişilerin, kendilerine ek gelir sağlamak amacıyla yapacak oldukları bir takım şeyler bulunmaktadır. Turistik bir bölge olması ve denizin bulunmasından ötürü, evden çalışma fırsatı isteyen bayanlar da bu imkanı değerlendirebilir. Deniz kabuklarından yapılan çeşitli kolyeler ve aksesuarlar şehre gelen turistlerin dikkatini çekecektir. Bunların satışını yapan dükkanlar ile konuşarak bayanlar ek iş fırsatını yakalayabilirler. Ancak bunu sadece yazın yapabileceklerini de bilmeleri gerekecektir. Bunun dışında yapılacak diğer bir Sinop’ta ek iş ise gemi yapımı olabilir. Fakat bu durum biraz ustalık gerektirdiğinden ötürü her bireyin yapması zor olabilir. Maket gemi yapımından anlayan kişilerin, boş kaldıkları vakitlerde evlerinde bu gemileri yapma fırsatları olacağından ötürü bu da bir ek iş olarak değerlendirebilir.

Bölgede tarımsal faaliyetlerin az olması sebebiyle, kişilerin bu alandan yapacakları fazla bir iş bulunmayacaktır. Ayrıca diğer bir ek gelir ise kıyıdan amatör balıkçılık yapmak olacaktır. Sinop’ta bulunan limana giderek, boş vakitlerinizi değerlendirmek ve ek gelir elde etmek adına balık tutabilirsiniz. Tutmuş olduğunuz balıkları, balık hallerine götürüp satma durumunuzda olacaktır. Bunun karşılığında yine bir ek gelir sağlama fırsatını yakalarsınız. Bireylerin bu küçük şehirde yapacak olduğu birden fazla ek iş imkanı bulunmaktadır. Özellikle bayan bireylerin, bu konuda bütçelerine katkı sağlamak adına bu tür bir yolu denediklerini görebilirsiniz.

Sinop’a gitme fırsatı bulduysanız, şehir merkezindeki liman üzerinde balık tutan kadınların olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. Bazıları tutmuş oldukları balıkları yemek için, bazıları da restoranlara satmak maksadıyla bu işe girişmektedir. Bayanların yine mutfak alanında ek gelir sağlayacakları bir imkanları daha bulunmaktadır. Bu da tutmuş oldukları midyeleri, midye dolma satmak yönünde olacaktır. Kurmuş oldukları stantlar sayesinde, müşteriler gelip midyeyi tatma fırsatı bulacaklardır. Özellikle yabancı ülkeden gelen turistler, midye yemeden ülkelerine dönmediklerinden ötürü mutlaka midyenizin tadına bakıp not verecektir.

İlginizi Çekebilir:  Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir