Satış Ortaklığı Sistemi İle Nasıl Para Kazanılır?

Bayilik Semih Buzgan 841 views

Satış ortaklığı sistemi, bir pazarlama şeklidir. Satış ortaklığı sistemi, şirket veya kişilere ait ürünlerin sanal ortamda satış ortaklığı kuran kişiler tarafından her satıştan belli oranlarda komisyon kazanılmasıdır.

Satış ortaklığı sisteminde dört temel unsur vardır.

  1. Ürün sahibi olan kişi ya da şirket ( Sağlayıcılar)
  2. Aracı kişi ya da şirket ( satış ortakları )
  3. Satılacak ürün ( Servis , hizmet , görsel ürün , dijital ürün ,yazılım, el emeği göz nuru ürünler )
  4. Alıcılar ( müşteriler )

Satış ortaklığı sistemi, sağlayıcılar ile satış ortakları arasında her bir ürün satışında elde edilen karın paylaşılmasıdır. Bu sistemin en güzel tarafı ürün satışında tarafların birlikte kazanmasıdır.

Satış ortaklığı sistemi, son derece işlevsel ve basit bir mantıkla işleyen bir sistemdir. Satış ortaklığı sistemi, bu işe yeni başlayan satıcılar için az bir risk taşırken gelir açısından yüksek kazanç elde edebilecekleri bir sistemdir.

Satış ortaklığı sisteminde ortak olmak için şirket kurmanıza gerek yoktur. Ayrıca vergi gibi bir derdiniz de olmaz. Bununla birlikte, ürün geliştirme, paketleme, ürünü teslim ya da teslimden sonra ürünle ilgili ortaya çıkan sorunlar bunların hiç biri sizi ilgilendirmez. Bu sorunların tamamı ürün sahibini ilgilendirir.

Siz yaptığınız satıştan karınızı alırsınız. Satış ortaklığı sistemi ek gelir kazanmak isteyenler için bulunmaz bir nimettir. Günde birkaç saatinizi ayırarak bu işten harika paralar kazanabilirsiniz.

Satış ortaklığı sistemi nasıl çalışır, şimdi bunu öğrenelim.

Satış ortaklığı programına katılmak iki şekilde olabilir. Ücretsiz olarak bu programlara dahil olduğunuz gibi çok cüz’i bir bedel ödeyerek satış ortaklığı sisteminin havuzuna ortak olun.(xticaret.com veya plimus.com ). Ayrıca Clickbank gibi yine dünya devi bir satış ortaklık havuzuna ücretsiz dahil olabilirsiniz.

Satış ortaklığı sisteminde, ürün sahibi olan kişiler ya da kurumsal firmalar sanal ortamda sattıkları ürünlerini daha fazla satmak için belli ücretler karşılığında kendilerine satış ortakları ararlar. İşte burada devreye siz giriyorsunuz. Ortak arayan firmalara ortak oluyorsunuz. Ürünle ilgili hiçbir probleme karışmıyorsunuz. Sizin göreviniz internet ortamında ürünü daha çok kişiye satmaktır.

İlginizi Çekebilir:  Evde Dantel İşi Yaparak Para Kazanma

Satış ortaklığı sisteminde sizin yapmanız gereke şey, internet siteniz varsa kendi sitenizde kendi siteniz yoksa affiliate (satış ortaklığı sistemi) linklerini sosyal paylaşım sitelerinde size verilen ürünün tanıtımını yaparak arkadaşlarınıza ya da grubunuzun ürünün ana sayfasına yönlendirilmesini sağlıyorsunuz.  Tavsiye ettiğiniz, yönlendirdiğiniz, arkadaşlarınız ürünü satın aldıklarında siz bu üründen komisyon alıyorsunuz.

Satış ortaklığı sisteminde atacağınız ilk adım Xticaret.com’a üye olmanız. Xticaret.com üye olduktan sonra havuzda , satış ortağı arayan binlerce ürün ve firmayı kategorize edilmiş şekilde bulacaksınız.

Xticaret.com’da satış ortağı olmak isteğiniz kategoride ki ürünleri belirleyin. En çok ilgi gören ürünler güzellik ürünleri, zayıflama ürünleri, sağlık ürünleri, saç bakım ürünleri bu şekilde birkaç tane ürün seçebilirsiniz. Seçtiğiniz tüm ürünler aynı kategorideki ürünler olursa sizin için daha iyi olur.

Sonra seçtiğiniz ürünler ile ilgili makaleler yazın. Seçtiğiniz ürünleri görsel bir şekilde tanıtın. Burada iş tamamen size düşüyor. Seçtiğiniz ürünleri ne kadar ilgi çekici bir şekilde tanıtırsanız satışlarınız o kadar çok olacaktır.

Kendi internet siteniz varsa, sitenize seçtiğiniz ürünler ile ilgili daima yeni içerikler yükleyin. Sitenizi güncel tutun ki kullanıcı sayısı artsın. Sitenize ne kadar çok ziyaretçi gelirse satışlarınız o kadar artacaktır.

Tanıtım yazılarınızın sonuna “BU ÜRÜNÜ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ” gibi bir yönlendirme yaparak, Xticaret’ten almış olduğunuz o ürünle alakalı affiliate linkinizi bu yazıya bağlantı verin. Bu şekilde ziyaretçileri bu yazıyı tıkladıklarında ürünün ana sayfasına yönlendirmiş olacaksınız. Kullanıcılar ürünü satın aldıklarında sizde o üründen komisyonunuzu alacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir