Sanal Mağaza İle Para Kazanmak

Para Kazanma Semih Buzgan 1.869 views

Alışveriş yapmayı herkes sever. Eskiden bir ihtiyacımız olduğunda, kalkar, giyinir, süslenir, alışverişe gitmek zorunda kalırdık. Değişen koşullar artık yerimizden kalkmadan, sıcak odamızda masamızda ya da telefonumuzdan kolaylıkla istediğimiz alışverişi yapabilecek durumdayız.

İşte bu alışveriş şekline sanal mağaza diyoruz. Hali hazırda bir ürünüz var. Satmak istiyorsunuz ancak istediğiniz herkese ulaşamıyorsunuz. İnternet üzerinden açacağınız bir mağaza ile sadece çevrenizdeki kişilere değil ülkenin başka şehirlerindeki müşterilere hatta yurt dışında yaşayanlara dahi ulaşmanız mümkün.

Ancak bunu yapabilmek için bir ticari işletme olmanız, vergi mükellefi haline gelmeniz, bankalarla kontak kurup sanal pos edinmeniz gibi bir sürü bürokratik zorunluluklar sizi bekliyor. Kendi ürününüz olmadığı halde bir toptancıdan alıp perakende satış yapma arzusundaysanız yine bu yolu izlemeniz gerekecek.

Eğer tüm bu işlerle tek başınıza uğraşmak gözünüzü korkutuyorsa, oturmuş bir sistemin parçası olmak istiyorsanız, hem dünyada hem de Türkiye’de bu konuda ekol haline gelen e-bay, amazon gibi siteler üzerinden satış yapabilirsiniz ve belirli bir komisyon karşılığıyla paranızı alabilirsiniz.

Ancak burada unutmamanız gerek sık sık siteyi kontrol ederek eğer sipariş varsa gönderimin atlanmamasını sağlamak. Ürünlerinizin diğer ürünlerin önüne geçmesini istiyorsanız çok güzel fotoğraflar çekmeli ve ürünün diğer ürünlerden sıyrılmasını sağlamalısınız.

Bütün bunların dışında aslında başka bir yol var ki çok daha kolay çok daha mantıklı görünüyor. Bir ürününüz yok, ürün satacak bir toptancı yok, sermayeniz yeterli değil, kargo trafiğini sağlıklı olarak yönetmekte zorlanacağınızı düşünüyorsunuz.

Birden fazla ürünü ya da birden çok markayı aynı platform altında toplayan dev çatı markaların bayisi ya da dükkanı olmak yeni başlayanlar için sanal ticaretin en doğru yolu gibi görünüyor.

Açtığınız sanal dükkana giren bir müşterinin alışveriş yapması ile aslında sizin olmayan hatta hiç görmeyeceğiniz, paketlemeyeceğiniz ya da kargolamayacağınız bir ürünün satışından, komisyon elde ediyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Arı Yetiştiriciliği Nedir? Bal Üretiminden Para Nasıl Kazanılır?

Eğer siz de ister ek iş olsun, ister asıl iş olsun sanal alemde mağaza açıp para kazanmak istiyorsanız, yazımızı okumadan işle başlamayın derim.

Bol kazançlar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir