Sakarya’da Ek İş İmkanları

Ek Gelir Semih Buzgan 1.141 views

Zamanında etkisi ile ülkemizde artık bir ek iş ihtiyacı baş göstermektedir. Gerek bütçemizi bir adım geliştirmek gerekse bir miktar yatırım yapmak artık farz olmuştur. Bu durum bir ihtiyaç olduğu gibi aynı zamanda sadece belirttiğimiz gibi yatırım amaçlıda baş göstermektedir. Peki, Sakarya’da ek gelir nasıl elde edilir? Bu yazımızda sizlere az çok fikir vermeyi, ek işler konusunda sizlere birkaç yol göstermeyi hedeflemekteyiz.

Sakarya’nın fındığı malum oldukça meşhurdur. Eğer ki imkanınız var ise yani herhangi bir fındık yetiştiriciliği yapan tanıdığınız var ise veya kendinize ait fındık yetiştirebileceğiniz imkanlarınız mevcut ise bunu ticarete dökerek bir gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda ıslama köfte de Sakarya ilimize özel meşhur bir yemektir. Özellikle bayanlar ıslama köfte ticareti yapabilirler. Bunu yapmak oldukça basit olacaktır. Eviniz çevresinde yer alan iş yerleri, ana okulları gibi mekanlara ufak el ile yazılan veya bilgisayardan çıktısını aldığınız ilanları bu mekanlara dağıtabilirsiniz. Daha sonrasında evinizde hazırladığınız bu ıslama köfteleri çevrenizde ilanını dağıttığınız mekanlardan gelen siparişler üzerine hazırlayıp hemen onlara sunarak bir ek gelir elde edebilirsiniz.

İnsanlar özellikle iş yerlerinde hazır yemek veya fast food yemekten şikayetçi olmakta ve ev yemeği aramaktadırlar. Bu şekilde daha sağlıklı ve çok daha leziz besinler ile beslenebilmektedirler. Özellikle ev hanımları bu şekilde bir ek gelir sağlayabilmektedirler. Fakat bunun haricinde yeni işler de yapılabilmektedir. Mesela Sakarya’da ki Kuzuluk Kaplıcalarından bahseden bir blog açabilir ve insanları bilgilendirebilirsiniz. Bloğunuza alacağınız tık sayısı ve reklamlar sayesinde çok büyük olmasa da bir gelir elde edebilmektesiniz. Blog çok tuttuğu takdirde başka şehirlerden de bahsedebilir ve o şehirlere özgü yer ve besinleri tanıtarak daha büyük bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Bunların hepsinin bütçenize katkısı olmaktadır. Bunlar bizlerin sizlere fikir verme amacı ile sunduğumuz birkaç örnektir. Bunların haricinde de elbette internet üzerinden birçok siteden ek gelir sağlayabilir oldukça etkin bir şekilde para kazanabilirsiniz. Diğer şehirlerdeki ek gelir imkanları için sitemizi ziyarette kalabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ardahan Ek İş Fırsatları

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir