Network Marketing Nedir?

Bayilik Semih Buzgan 1.096 views

Network marketing 21. yüzyılın iş modeli olarak sunulan bildiğimiz ticari yollardan daha farklı bir iş modelidir. Ana fikir üreticiden direk tüketiciye mal veya hizmeti ulaştırmak ve normal ticarette aracıların aldıkları bu farkları network marketing işi yapan firma üyelerine dağıtmak.

Network marketing işlerinde firmalar mal veya hizmetlerini mağazalarda satmazlar ve reklam yapmazlar. Bu sayede fiyatları normale göre biraz daha ucuzdur. Aracı ve reklam masraflarının tümü ürün fiyatından kesilmez. Gene normal satış fiyatına yakındır ama normale göre biraz ucuzdur. Ürünleri büyük çoğunda organiktir ve Uluslar arası denetim kurumları tarafından onaylıdır. Hiçbir reklam ve tanıtım hizmeti olmadığı için ürün kalitesini normal piyasa ürünlerine göre çok üst düzeydedir. Piyasada yer edinmiş ve yıllanmış network marketing firmalarının ürünlerinin kalitesini normal mağaza ürünlerinde bulmanız mümkün değildir.

Network marketing firmaları genellikle ağ pazarlaması dediğimiz yukarıdan aşağıya doğru giden bir ağaç şeklinde çalışmaktadırlar. Asla piramit sistemlerle karıştırmayın. Piramit sistemler sadece network marketing firmalarının kopyalarıdır ve çoğu dolandırıcıdır. Network marketing sistemlerinde ise kazanç çok adil bir şekilde dağıtılmaktadır. Çalışan insanlar için kazanç sınırının üstü yoktur. Kendilerinden önce işe başlayan insanlardan bile çok kazanabilirler. Çalışmayan insanlar ise network marketing işine ilk başlayanlardan bile olsalar kimi zaman hiç kazanamayabilirler.

Network marketing nedir sorularına kısaca bu şekilde yanıt verebiliriz. Bir sonraki yazımızda bir kaç tane piyasada yer edinmiş ve yıllanmış network marketing firmasını tanıtacağız. Lütfen bir network marketing işine başlayacaksanız önce konunun alt kısmındaki mesaj bölümünden firma ile ilgili sorunuzu sorun ve verilecek cevaba göre başlayın.

İlginizi Çekebilir:  İnternette Ürün Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir