Mersin’de Yapılacak Ek İşler Nelerdir?

Ek Gelir Semih Buzgan 1.141 views

Ülkemizin büyük şehirlerinden olan Mersin büyük olduğu kadar güzel kentlerimiz arasında da meşhurdur, her ne kadar denizi için Antalya kadar tercih edilmese de Mersin’de sahiliyle güzel şehirlerimizden olmuştur. Mersin ilinin birçok farklı özelliği vardır bunların başında yemek platformunda tantuni gelir. Tantunisiyle ünlü olan Mersinde gidildiğinde yapılması gereken işlerden birisi de tantuni yemek olacaktır. Peki tüm bunların Mersin’de ek gelir sağlamakla ilgisi nedir diye soranlarınız mutlaka olacaktır.

Sizde Mersin gibi güzel bir şehirde yaşamını sürdüren bir bireyseniz ve şu sıralar maddi sıkıntı yaşıyorsanız ek gelir arayışına geçmiş olabilirsiniz. Tantuniden bahsetmiştik ek iş fırsatları ile bunun ilgisi çok yok gibi görünse de sizler de Mersinde sıkça rastlayacağınız tantuniyi özellikle de bir bayan olarak hazırlayıp sahil gibi yerlerde özellikle de yaz aylarında sahilde dağıtım hizmetiyle satabilirsiniz.

Bunun dışında Mersin`in o sıcak yaz aylarında her ne kadar Adana şehrinden çıkmış olsa da bici biciyi de bolca görüp satışını yapmanız mümkün olacaktır, özellikle de yaz aylarında üzerindeki buzlarla sizi serinleten bici bici kavurucu yaz sıcakları derdine birebir olacaktır. Mersin yöresinde genelde yemek kategorisinden ek gelir imkanları olduğunun farkındayız ancak ne yapalım yemekleri güzel olan bir şehir… Aslında sıkma birçok yerde popüler olabilir ancak sizde aşırı vakit ayıramayacaksanız günde sadece 2-3 saatlik ek iş yapacak vaktiniz varsa Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinden olan genelde peynir ya da patatesle yapılıp dürüm haline getirilmesiyle hazırlanan sıkmanın satışını yapabilirsiniz.

Eğer bu yemek işleri size uygun işler arasında bulunmuyorsa üzülmeyin Mersin gibi güzel bir şehirde başka iş çeşidi ve alternatifleri de mevcut. Son olarak yemek dışında bir alanda da sizlere ek gelir sağlamanın yollarının birinden bahsetmek istiyorum. Malum turistlik bir şehir olduğu için yaz aylarında denize yakın yerlerde yaşıyorsanız evinizi kiraya vererek ya da turistlere uygun fiyatlı rehberlik sağlayarak sizler de ek gelir sahibi olabilirsiniz. Tüm bu güzel alternatifler karşısında seçim size kalmış durumda.

İlginizi Çekebilir:  Evde Kutu Katlama İşi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir