Mardin Ek İş İlanları 2016

Ek Gelir Semih Buzgan 836 views

Zaman zaman her birimiz birey olarak veya aile olarak biraz daha fazla paraya ihtiyaç duyabilmekteyiz. Bu ihtiyaç sadece aileyi veya kendimizi geçindirmek adına olmak zorunda değildir. Yeri gelir hobilerimiz için yeri gelir istediğimiz çantayı almak için yeri gelir doğal gaz faturamızı ödemek için elimizde olandan biraz daha fazla paraya ihtiyaç duyabiliriz. Günümüzde artık birçok insan kendi günlük işinin yanı sıra bir de yan iş sahibi olmaktadır. Peki, Mardin ek gelir nasıl elde edilir? Gelin bu yazımızda az çok bizde sizin ile bu konuda ki fikirlerimizi paylaşalım.

Hepimizin bildiği üzere Mardin son derece görülesi ve muhteşem yapılara ev sahipliği yapan bir ilimizdir. Genelde bayanlar için ek gelir elde edebilmeleri adına yöresel besinleri önermekteyiz. Bu besinlerin çevre market veya restoranlara satımı veya şehir dışına ticareti gibi konular her bayanı severek yapabileceği ve güzel de gelir elde edebileceği bir iştir. Ama Mardin deyince sizlere biraz daha farklı iş fırsatları sunabilmekteyiz. Mardin gibi son derece güzel bir yerde yaşayan kişiler için ki bu bay bayan hiç fark etmez önerimiz bir gezi rehberi oluşturmaları olacaktır. Mardin’in en meşhur ve en görülmeye değer bölgelerinden başlayarak gizli güzelliklerini de katarak insanlarla paylaşabileceğiniz çok hoş bir gezi rehberi oluşturmak aslında son derece kolay bir iş sayılmaktadır.

Yazmayı, paylaşmayı seven kişiler bu rehberi ister yazılı bir kitapçık gibi yapabilir ve çevre kitapçılara veya büfelere satabilirler, ister internetten açacakları bir blog üzerinden insanlara aktarabilirler. Burada en önemli olan detay bunların hepsinin acele etmeden ve özen ile hazırlanması olacaktır.
İnsanlar her zaman güzel yazım dillerinden hoşlanmaktadırlar. Bunun yanı sıra bir takım videolar çekip yörenizi tanıtabilir ve Youtube, Dailymotion gibi çeşitli video paylaşım sitelerinden de aylık gelir sağlayabilirsiniz. Bunlar günümüzde oldukça yaygın ek gelir olanakları olup özen ile yapıldığında tahmininizin çok daha üzerinde paralar kazandırabilmektedirler. Bunlara sıcak bakmayan kişiler için ise yörelerinin çeşitli bilinen ve vazgeçilemeyen besinlerini satmalarını tavsiye edebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Ordu'da Yapılacak Ek İşler Hangileridir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir