Kozmetik Ürünleri Satarak Para Kazanma

Bayilik Semih Buzgan 1.056 views

Evden para kazanma konusunda ev hanımlarının en çok tercih ettikleri yolların başında kozmetik ürünleri satışı gelmektedir. Bugün yeni iş fikirlerine açık bir kadın tanıyorsanız gidin ve sorun, kesinlikle evde kozmetik işi ile ilgili bilgisi vardır veya kendisi bizzat yapıyordur. Peki evde kozmetik satışı neden bu kadar revaçtadır ve çok tercih edilenler arasındadır. Gelin şimdi bu konuyu inceleyelim ve bu ek gelir kaynağına nasıl ulaşır ve uygularsınız birlikte inceleyelim.

Evden kozmetik ürünü satma konusunda birden çok yol bulunmaktadır. Bunların en başında network marketing sistemi ile çalışan firmalardan ürünler alıp satmak gelmektedir. Bunun en revaçta yol olmasının sebebi sadece satıştan alacağınız komisyon değil aynı zaman da bu firmaya kazandıracağınız diğer elemanlar için de komisyon kazanmanızdır. Siz bu tür ağ pazarlaması yapan firmalara kayıt olduğunuz zaman normal satış fiyatının neredeyse yarısı tutarında ürünleri alırsınız. Size bir katalog verilir ve satış yaparsınız. Yaptığınız satış ile ilk anca bir kar kazanırsınız. Bunun yanında ay sonlarında ne kadar satış yaptıysanız firma size ayrıca bir komisyon öder. Bunun dışında o ay sizin firmaya kazandırdığınız kişilerin yaptıkları satıştan da komisyon elde edersiniz. Seviyeniz ve satış tutarlarınız arttıkça alacağınız komisyon ve karlar da o oranda artış gösterir.

Evde Kozmetik Ürünleri Satışı

Bu tür eve kozmetik işi veren firmalara örnek olarak Avon, Oriflame gibi firmaları gösterebiliriz. Çalışmak isteyeceğiniz firmayı seçerken şunlara dikkat etmenizi öneriyoruz. O iş veren firmanın kaç yıldır piyasada olduğu ve iş yapan kişilere komisyon ödemede sorun çıkartıp çıkarmadığı. Ürünlerinin Türkiye’de ilgili kurumlar tarafından onaylı olması. Kozmetik ürünlerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığı ve kullanan kişilerde sağlık problemlerine sebep olup olmadığı. Bu konularda sorun yoksa gözünüz kapalı bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz. Bugün Avon veya Oriflame satış konularında nette biraz araştırma yaparsanız binlerce ev hanımının kozmetik ve makyaj ürünleri satışı için bu firmaları tercih ettiklerini görürsünüz.

İlginizi Çekebilir:  Çiğköfte Bayiliği Veren Firmalar 2016

Bir diğer evden kozmetik işi ile ilgili para kazanma yolu ise direk üretici firmaları bulup onlardan mal almak ve bu malı dükkan yada şahıslara pazarlamaktır. Bu yol ile çalışmak isterseniz vergi mükellefi olmanız gerekir. Aksi takdirde kayıt dışı iş yapmış olursunuz ve pek çok yasal ve mali problemle karşılaşırsınız.

İş yapacağınız firmalarda dikkat etmenizi isteyeceğimiz bir husus da muhakkak size katalog ve numune vermeleri. Kimi firmalar ne katalog verir ne de numune. Bu şekilde iş yapmanız neredeyse imkansızdır. Özellikle numuneler çok önemlidir ve eve kozmetik işi veren firma bu konuda asla cimri olmamalıdır. Çünkü siz müşteriye istediğiniz kadar anlatın. Eğer numune vermez ve ona bir kere de olsa o ürünü kullandırmazsanız satışın başarı ile sonlanma ihtimali çok düşük olur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir