Konya’da Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Ek Gelir Semih Buzgan 966 views

İnsanların yaşamış olduğu büyük şehirlerden olan Konya şehri için alternatif olarak yapılabilecek birçok iş vardır, insanlar bazen mevcut meslekleri dışında geçim sıkıntısından dolayı ek gelir için başka işlerle başvurabilirler. Özellikle de genelde bayanların tercih ettiği bu durum aile geçimine yardım ve katkı amacıyla yapılacaktır. Sizlerde ek iş imkanlarına bakıyorsanız öncelikle Konya’nın ünlü etli pidesinden bahsetmek istiyorum.

Etli pideyle ek gelirin çok ilgisi yok gibi görünüyor olabilir ancak dışarıdan gelen turistler adına bu durum böyle değil, örnek vermek gerekirse dışarıdan gelen bir turist Konya’nın bu sürekli konuşulan etli pidesini ve diğer ünlü şeylerini öğrenmek gezmek ve bilmek isteyecektir. Sizde bir Konyalı olarak özellikle de bayansanız ve güzel yemekler yaptığınıza inanabiliyorsanız Konya gibi bir şehirde etli pide yapıp satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Genel olarak her dışarıdan gelen insan merak edip tatmak isteyeceği için satış konusunda ciddi zarar yaşamazsınız ve bununla beraber günlük ihtiyaca göre pişirim yaptığınızdan pek zarara girme ihtimaliniz yok gibi görünüyor.

Buradaki en büyük ve tek sıkıntı ürünün nerede satılacağı yönünde olabilir, örnek vermek gerekirse elinizde 50 adet etli pide var ancak bunun satışını nasıl ve nerede yapacağınızı bilmiyorsunuz ve satamazsanız ürünler boşa gidecek, burada imkanlar el verirse bir restoranla anlaşıp orada çalışıp ya da evden hazır olarak oraya teslim etmek şeklinde olacaktır, fakat bu imkan sizin elinizde yoksa yapmanız gereken küçük bir yer ya da bir tezgah açarak turistlerin gezebileceği işlek yerlerde uygun fiyata deneme amaçlı etli pide satışı olabilir, bu işlek yerlere örnek vermek gerekirse Mevlana müzesi muhtemelen turistler açısından da işlek bir yerde olacaktır ve günde binlerce ziyaret alacaktır. Her ne kadar bunlar zor işler gibi görünse de özellikle asgari ücretle geçinip çocuk sahibi olan bireyler bazen hayatın zorlu şartlarında bu tarz işleri yapabilmek zorunda kalabilirler, bu işleri bayanlar kadar gerekirse erkek bireyler de yapabilir. Örnek vermek gerekirse asıl mesleği inşaat olan bir erkek Konya gibi bir şehirde yine turistler olabileceği için akşamları ya da geceleri taksi işine gidip düşükte olsa Konya ek gelir sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir:  Blog Yazarak Para Kazanmak

Konya evde ek iş ilanları arasında ise paketleme işleri ve kutulama işleri oldukça popüler duruyor. Mesela kına paketleme ve nikah şekeri paketleme işlerini yapabilirsiniz. Kutulama işi olarak da mum kutulama işi herkes tarafından yapılacak cinsten bir ek iştir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir