Kolay Yoldan Zengin Olmanın Yolları

İş Fikirleri Semih Buzgan 1.002 views

Her insanın en büyük hayalidir çok fazla uğraşmadan zengin olmak. Öyle ya, çalış çalış fakat ortada tatmin edici bir birikim yok. Peki gerçekten kolay yoldan zengin olmanın yolları var mıdır? Bu konu ile ilgili birçok kitap ve açılan kurslar vardır. Biz kısaca bu yollardan bazılarını anlatmaya çalışacağız.

Para biriktirmek:

  • Maaşımızı aldığımızda gerçekten ihtiyaç duymadığımız herhangi bir eşyaya para ödemek yerine, o miktarı bir kenara ayırabiliriz. Ve her maaşta bunu yaparsak bir süre sonra para biriktirebildiğimizi göreceğiz.
  • Evdeki her masraf için sabit bir bütçe yapmak harcamalarımızda bize bir standart kazandıracaktır. Fakat bunun işe yaraması için o bütçenin dışına çıkmamamız şart.
  • Günlük hayatımızda çok sık yaptığımız kimi harcamalarımızı kısarak da paramızı koruyabiliriz. Mesela dışarıda içtiğimiz 5 çay bize 5 liraya mal oluyorsa o çayı evimizde içmeyi tercih edebiliriz.

Kariyer yapmak:

Akademik açıdan kendimize bir hedef koyabiliriz. Çünkü iş hayatında işverenlerin en çok dikkat ettiği şeylerden biri kişinin akademik başarısıdır. Ayrıca kendimize en doğru mesleği seçmek de kolay yoldan zengin olma yolları içinde bize bir ivme kazandıracaktır. Bazen de çalışmış olduğumuz işte bizi tatmin eden bir ücret kazanamıyorsak bu işi değiştirme yoluna gidebiliriz.

Yatırım yapmak:

Öncelikle daha fazla kazanmak için bize gerekli olan eğitime para harcamaktan kaçmamamız gerekiyor. Gerekli donanıma sahip olmak için de eğitim almamız gerekebilir.
Kolay yoldan zengin olmanın yolları arasında borsayı da sayabiliriz. Eğer bu konuda tecrübemiz varsa paramızın belli bir miktarını hisse senetlerine yatırabiliriz.
Gayrimenkul de para kazanmada iyi bir tercih olabilmektedir. Ev ya da arsa alarak uzun vadede para kazanma noktasında iyi bir tercih yapmış sayılabiliriz.
Para kazanmak kadar kazandığımız parayı biriktirmek de kolay yoldan para kazanma yolları içinde önemli bir ayrıntıdır. Eğer kazandığımız paranın ¼ ünü ayırırsak. Kısa sürede hesabımızda yüklü miktarda paranın biriktiğini göreceğiz.
Önemli olan iyi gelir getiren bir işte çalışmaktır. Bu konuda oldukça titiz ve seçici olmamız gerekebilir. Yaptığımız işi en iyi şekilde yapmak da patronumuzun bizi fark etmesine ve maaşımızda iyileştirmeler yapabilmesine olanak sağlayabilir. Ama kolay yoldan zengin olmanın yolları bazen her şeyimizi kaybetmemize de neden olabilir. Bunun önüne geçebilmek için de gereksiz risklerden ve tehlikeli hırslardan uzak durmamız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Figüranlık Yaparak Para Kazanmak 2016

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir