Kayseri’de Ek Gelir Nasıl Elde Edilir?

Ek Gelir Semih Buzgan 1.019 views

Malum artık işverenler oldukça az maaş ile işçi çalıştırmayı tercih etmektedirler. Tercih etmekten de ziyade buna biraz da mecbur kalıyorlar denebilir.  Her şehirde farklı ek iş imkanları mevcuttur. Bu yazımızda sizlere Kayseri ek gelir nasıl elde edilir bunu açıklamaya çalışmaktayız.

Kayseri’de bayanlar tarafından en çok tercih edilen ek iş evde mantı yapımıdır. Kayseri’nin meşhur ve leziz mantısı birçok evi geçindirmeye yardım etmektedir. Bayanlar kilo ile aldıkları siparişler üzerine çevrelerine evde yaptıkları mantıları satabilmektedirler. Veya bazı bayanlar bu işi biraz daha büyütüp çevre bakkal veya marketler ile anlaşma sağlayıp evde üretimini yaptıkları yöresel leziz mantılarını kilo usulü ile buralara satabilmektedirler. Bayanlar bu şekilde hünerlerini ve yörelerinin meşhur lezzetini kullanarak evlerine büyük katkılarda bulunabilmekte ve eşleri maddi açıdan fazlasıyla yardım edebilmektedirler. Şayet aynı zamanda evde mantı yapıp satmaya karar veren bayanlar sosyal medya hesaplarından da bu yaptıkları işi paylaşarak biraz da reklamlarını yapabilir ve bu şekilde müşteri kitlelerini biraz daha genişletebilmektedirler. Aynı zamanda erkeklerinde yapabilecekleri bazı ek gelir imkanları mevcuttur.

Şayet eğer bir kasap arkadaşları var ise turistlere veya çevre illere pastırma satabilmektedirler. Mesela bir arkadaşınız kasap veya pastırma elde edebileceğiniz işi yapan herhangi bir arkadaşınız mevcut. Bu arkadaşınız ile cüzi bir miktardan anlaşıp internet üzerinden bir sayfa açarak çevre illere pastırma satışı başlatabilir ve kendi ürününüzü satarak para kazanabilirsiniz. Bu konuda da dikkat etmeniz gereken tek konu pastırmanın kasap pastırması olması yani herhangi bir markaya ait bir pastırma olmaması olmalıdır. Böylece yasal olarak sorun yaşamayacaksınız. Bunların yanı sıra tabi ki internet üzerinden de çeşitli girişimlerde bulunarak evden para kazanma şansınız mevcuttur. Günümüzde artık maaşların bir aileyi geçindirmeye, faturaları ödemeye yetmemesinden dolayı bu tip ek iş çözümleri üretilebilmektedir ve bu şekilde ödeme zamanları geldiğinde biraz daha rahatlanabilmektedir. Sizlerde eğer bazen biraz daha fazla paraya ihtiyaç duyarsanız bu tip ek işlere başvurabilir ve bütçenize ufak da olsa katkıda bulunabilirsiniz. Bu işler bazen az para getirebilir ama çok da büyütebilirsiniz. Damlaya damlaya göl olur sözünü unutmamakta fayda olduğunu düşünmekteyiz.

İlginizi Çekebilir:  Evde Yapılacak Ek İşler 2016

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir