İstanbul Ek İş Fırsatları

Ek Gelir Semih Buzgan 1.242 views

İstanbul’da yaşayan kişilerin, bazı durumlarda maddi açılardan sıkıntıya düştükleri gözlemlenmiştir. Özellikle asgari ücret ile çalışan ve eve tek maaş giren kişiler böyle bir sıkıntıyla karşılaşmaktadır. Evli bir çift açısından ele alacak olursak, bayan birey eve ek gelir sağlamak isteyecektir. Ancak eşi, onun dışarıda çalışmasına karşı olduğundan ötürü bayanın çalışmasına engel olmaktadır. Fakat kocasının kötü bir durumda olduğunu gören kadın,

İstanbul’da evde ek iş aramaya başlayacaktır. Evden çalışması daha sağlıklı olacağından ötürü, daha çok bu alanda araştırma yapmaktadır. Kışın soğuk bir iklim yapısı olan İstanbul şehri için, örgü işiyle uğraşan bir bayan kolay bir şekilde ek iş yapabilir. Bunun yanı sıra, örmüş olduğu kazak, atkı, şapka ve benzeri ürünleri kermes ya da başka alanlarda satma imkanı da bulunmaktadır. Bireylerin bu konuda biraz daha araştırma yapmaları daha mantıklı olacaktır. Harcamış oldukları zamana bağlı olarak, kazandıkları paranın hesabını yapması gerekecektir. Çünkü bayanların evden para kazanması için illaki bu işi yapmasına gerek yoktur.

Bunun yanı sıra birden fazla iş imkanı onlara hitap etmektedir. Mutfak konusunda başarılı olan bir bayanın bu alan ek iş yapması daha iyi olacaktır. Çünkü uzmanlığı bu noktada olduğundan ötürü, başka bir yerde çalışması onun açısından faydalı olmayacaktır. Bu alanda yapılacak şeylerden bir tanesi de evde mantı yapmaktır. Güzel bir şekilde mantı açıp, yapabilen bir bayanın bunu pazarlaması da ikinci bir safha olacaktır. Öncelikli olarak bunu yakın çevresinden pazarlamaya başlayabilir. Bununla birlikte yapacağı diğer bir şey de hiç kimseyle muhatap dahi olmadan internet üzerinden pazarlaması yönünde olacaktır.

İnternet üzerinden, bu şekilde mantı talep eden kişilere karşı bir takım platformlar kurulmuştur. Bu tür Pazar platformlarında bireylerin, ürünlerini satması daha kolay olacaktır. Bayanların böyle yapmış olduğu işlerden ötürü, eşi de rahatsız olmayacaktır. Çünkü karısı evin bütçesine katkı sağlayabilmek adına, evinde çalışma fırsatı yakalamıştır. Kişilerin iş bulma açısından bir zorlukları olmayacaktır. Ancak kocasının çalışmaması isteği yönünde halen çalışmaya azimli kadınların yapabileceği bir iştir.

İlginizi Çekebilir:  Yenilikçi Part Time İş Fikirleri Nelerdir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

“İstanbul Ek İş Fırsatları” üzerine 1 yorum

  1. Haziye Algül dedi ki:

    Istanbulda yasıyorum bu ısı yapmak ıstıyorum dönüş yaparmısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir