İnternetten Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Ek İş Semih Buzgan 945 views

Teknoloji çağında yaşıyoruz. Önceden insanlar çarşı Pazar dolaşarak alış veriş yaparken şimdilerde teknolojinin hayatın her alanına hakim olması ile birlikte insanlar yavaş yavaş alışkanlıklarını değiştirmeye başladılar. Mağaza mağaza dolaşmak yerine internetten alışveriş sitelerini gezerek evde ya da iş başında alış veriş işlerini halledebiliyorlar. İnternetten yemek siparişi vermek, internetten beğendiği bir kıyafeti satın almak, beğendiği ürünü takip etmek, indirime girdiği zaman geri bildirim almak kısaca bir tıkla hayatı kolaylaştırmak.

İnternetten para kazanmanın birçok yöntemleri vardır. İnternetten para kazanmanın birinci ve tek şartı işini iyi takip etmek, iş yaptığınız alandaki yeniliklerden haberdar olup kendinizi daima güncellemektir.

İnternetten para kazanmanın yollarından biri bilginiz olan bir alan site açmaktır. İnternette site açmayı gündelik hayatta dükkan açmaya benzetebiliriz. Bir yere dükkan açtığınız zaman öncelikle vitrinleri süslenir. İnsanların ilgisini çekecek ürünler en göz alıcı bir biçimde sergilenir. En önemlisi müşteriyi dükkana alıştırmak için ürünler cazip fiyatlarla satışa sunulur.

Dükkanda mal satılsa da satılmasa da her ay kirası ödenmek zorundadır. Dükkanda eleman çalışıyorsa sigortası ödenmek zorundadır, birde vergisi var. Bu durumda dükkanın götürüsü getirisinden çok oluyor.

Maliyetini düşürerek aynı üründen daha fazla kazanmak isterseniz internette bir site açıp ürünlerinizi bu siteden satışa sunmak tam size göre bir iş. Bir sitenin size yıllık olarak maliyeti ortalama 100 tl’yi geçmez. En güzel yanı ise işinizi evinizden takip etme şansına sahip olmanız. Site açarak internetten para kazanmak zor bir iş değildir. Sektörü araştırıp sektördeki açıkları belirledikten sonra bu alan üzerine yoğunlaşmak size ummadığınız paralar kazandırabilir. Başarının sırrı elbette çok çalışmaya bağlıdır.

İnternette bir site açmaya karar verdiniz. Şimdi sıra ikinci aşama olan sitenin türünü belirlemekte. Ülkemizde getirisi en yüksek alanlar; sağlık, moda, kısacası kadına ait her şey. Sizde kendinize uygun olan alanı belirledikten sonra sitenizi açıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternette para kazanmanın üçüncü aşaması ise siteye içerik eklemektir.

İlginizi Çekebilir:  Evde Ütü İşi Yaparak Para Kazanmak

Site dükkansa, dükkanın içindeki ürün içeriktir. Boş bir dükkan kimsenin ilgisini çekmez. Herkes aradığı her şeyi rahatça bulabileceği çeşidin bol olduğu dükkanları tercih eder. Buradan yola çıkarak sitenize günlük olarak içerik yüklemelisiniz.

İçerik yüklerken dikkat etmeniz gereken şey alanınızın dışına çıkmamaktır. Bir birleri ile alakası olmayan içerikler sitenizin kalitesini düşürür. Örneğin moda sitenize konu ile hiç alakası olmayan Balık Nasıl Pişirilir gibi bir başlıkla yemek tarifi eklemek. Eğer sizin siteniz moda sitesiyse moda ile ilgili yazılar, resimler, videolar yayınlamalısınız. İnternette para kazanmanın dördüncü aşaması ise kurduğunuz siteye kaliteli içerikler yüklemektir. Nasıl ki kaliteli ürün satan mağazalar insanlar tarafında bir tercih sebebi ise kaliteli içerik yükleyen siteler de internet kullanıcıları tarafından bir tercih nedenidir.

Örnek olarak bir sağlık sitesi kurdunuz. Bu siteye Göz Hastalıkları Nedir? Retina Yırtılması Nedir? Tedavisi Var mıdır? Başlıklı bir içerik eklediniz. Siteye koyduğunuz bu içerik kullanıcıyı memnun etmeli, içerikler resim ve videolarla desteklenmeli, kullanıcının kafasında konu ile ilgili en ufak bir şüphe kalmamalı, kullanıcı başka bir siteye yönelme ihtiyacı hissetmemelidir.

İçerikleriniz kullanıcıları memnun etmeli ve başka yerden kopyalanmamış olmalıdır. İçeriklerinizi kendiniz üretmelisiniz. Ne kadar çok içerik, o kadar çok ziyaretçi demektir. Siteler reklamlar sayesinde, tanıtım yazıları, satış ortaklığı ile ve link kısaltarak para kazanabilirler. Bu nedenle sitenize reklam almalısınız. Sitenize reklam almanın yolu ise sitenin günlük ziyaretçisi ile doğru orantılıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“İnternetten Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?” üzerine 1 yorum

  1. BURCU dedi ki:

    İNTERNETLE COK İLGİLİYİM BANA ACİL DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVİNİRİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir