İnternette Ürün Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Ek İş Semih Buzgan 1.094 views

Günümüzde insanlar değişen dünya ile birlikte birçok işini internette hallediyor. Şehir hayatının getirdiği koşuşturmaca, yapılacak işin çok ama vaktin kısıtlı olması, işlerin oturduğun yerden hallediliyor olması internet kullanıcıları için tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Sizde internetten ürün satarak online pazar sisteminin içine girerek ek gelir kazanabilirsiniz. Ülkemizde birçok firma ürünlerine mağazalarda satışa sunarken aynı zamanda online pazarı kullanmaktadır.

İnternette ürün satmak için kendinize site açmak zorunda değilsiniz. Kendi ürünlerinizi veya başka firmaların ürünlerini internet üzerinden satmak, sizin için ek iş fırsatı olabilir. İnternette ürünlerinizi satmak belli komisyon karşılığında çeşitli alışveriş sitelerini kullanabilirsiniz.

İnternette Ürün Satarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternette ürün satmak için öncelikle hangi ürünü satmak istediğinizi belirleyin. Online olarak hangi ürünleri satmak istiyorsunuz? Kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi mi satacaksınız yoksa diğer insanların ürünlerini yeniden mi satacaksınız? İnternetteki online pazarlar tam bir rekabet dünyasıdır. Bu nedenle satacak iyi bir ürünle birlikte işlek, getirisi yüksek bir online Pazar bulmanız gerekir.

Ürünlerinizi yurtdışından almanız da mümkün yılda 3 defa olmak şartıyla 100 doları geçmeyen ürünleri gümrük vergisi ödemeden satın alabilirsiniz. Bu iş için güvendiğiniz veya size güvenen arkadaş ve yakın çevrenizin kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

İnternette ürün satmak için öncelikle kullanıcı kitlesi geniş bir internet sitesi ile anlaşma yapın. Gittigidiyor, sanalpazar  ve sahibinden.com gibi popüler internet siteleri gibi pek çok seçenek vardır.

İnternet siteleri yaptığınız her satıştan belli oranlarda yüzde alır. Ürünleriniz için bir online katalog oluşturabilirsiniz. Müşterilerinizin siparişlerini e-posta veya telefon aracılığıyla alabilirsiniz. Böylece sattığınız üründen daha fazla kazanç elde etmiş olursunuz.

İnternette ürün satma için aranılan en büyük özellik güvendir. Hem satıcı için hem kullanıcılar için güven alış verişin altın kuralıdır. Yapmanız gereken ilk şey hizmet sağlayıcının internet sitesini dikkatlice incelemektir. Hizmet sağlayıcının iletişim bilgilerinin de yer aldığı profesyonel internet sitelerini seçin. Kullanımı ve erişimi kolay internet sitelerini tercih edin. Kullanımı kolay siteler, internet kullanıcıları için tercih nedenidir.

İlginizi Çekebilir:  İzmir Ek Gelir İmkanları

Firmanızın veya online işletmenizin başarısı müşterilere bağlıdır. Bu nedenle müşterilerin satın alma işlerini kolaylaştıracak bir internet sitesini tercih etmelisiniz.

İnternette ürün satmak için, satacağınız ürünü belirlediniz. Kullanıcı kitlesi yüksek bir internet sitesi ile anlaştınız. Sıra geldi para kazanmaya. İnternet pazarlamacılığında sıkıntı yaşamak istemiyorsanız sağlam bir ödemi sistemi kurun.

Ürünlerinizi online olarak satmaya hazırsanız müşterilerin ödeme seçeneklerini de düşünmeniz gerekir. İnternet sitelerinin birçoğu PayPal ve kredi kartı gibi ödeme yöntemlerini kabul etmektedir. Ödeme seçeneklerinizin güvenilir olduğundan emin olun. Para alışverişlerinde üçüncü kişileri devreye sokmayın. Ödeme sisteminizin güvenilir olduğundan emin olun. İnternette ürün satmak için ödemi sisteminizi de kurduktan sonra aktif olarak işe başlayın.  İyi tasarlanmış bir strateji ile online pazar yerlerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki başarının sırrı çok çalışmakta gizlidir.

İnternette ürün satarken dünya pazarlarına açılmak hiçte zor değildir. Sadece temel seviyede İngilizceyi bilmek size bu konuda yardımcı olacaktır. Şüphesiz dünyanın en popüler gittigidiyor sitesi ebay.com ‘dur.

Bu alışveriş sitesi, tüm dünya insanlarının alışveriş yaptığı bir yer olması sebebiyle müşteri potansiyeli oldukça yüksek bir yerdir. Kullanıcı kitlesi yüksek olan alışveriş sitelerinde daha fazla ürün satabilirsiniz. Daha fazla ürün satmak demek sizin için daha çok para kazanmak demektir.
İnternette sattığınız ürünler kendi el emeği göz nuru ürünleriniz ise  bunun için adresiniz etsy.com olmalıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“İnternette Ürün Satarak Nasıl Para Kazanılır?” üzerine 1 yorum

  1. BURCU dedi ki:

    İŞE İHTİYACIM VAR HABER BEKLİYORUM.HER ÜRÜN SATARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir