Hafta Sonu Ek İş Yapmak

Ek İş Semih Buzgan 959 views

Hepimiz ek gelir elde etmek, bir ek iş sahibi olmak istiyoruz. Fakat çoğumuz hafta içi bir işte çalıştığımız için bu imkana sahip değiliz. Fakat hafta sonlarını değerlendirerek bir ek iş yapma imkanınız olsa bunu ister miydiniz? Evet bir tatil günümüzü de işle mi geçireceğiz dediğinizi duyar gibiyim fakat gerçekten para kazanmaya ihtiyacınız varsa hafta sonu ek iş yaparak para kazanabilirsiniz. Şimdi gelin isterseniz hafta sonları nasıl ek işler yapılabilir bunları biraz inceleyelim.

İlk olarak şunu belirtmekte fayda var. İş ilanları sitelerinde hafta sonu araması yaparsanız binlerce ilana rastlayacaksınız. Bunların içinde sadece sizi kullanmak isteyen ilanlar olduğu gibi hakikaten emeğinizin karşılığını alabileceğiniz ve ek gelir elde edebileceğiniz ilanlarda var. Ben bu yazıyı hazırlarken açtım bu ilanları ve makul mantıklı görünen bir kaç iş imkanını yazacağım.

İlk olarak gözüme hafta sonu çocuk bakma işleri çarptı. Güzel ve çocukları seven ev hanımları için yapılabilir bir iş gibi gördüm. Hafta sonu işi olan ebeveynler çocuklarını götüremedikleri durumlarda güvenilir ev hanımlarına çocuklarını emanet ediyorlar ve bu iş için ortalama 100 TL’den başlıyor fiyatlar. Sabah size bırakıyorlar ve akşamüzeri saatlerinde alıyorlar. Kimi ilanlarda da hafta sonunun tümünde çocuğu bırakıp pazar akşamı alıyorlar, tabi böyle bir durumda ücrette ona göre belirleniyor.

İkinci olarak gözüme çarpan ek iş ilanı ise saha çalışması işi. Saha çalışma işleri genellikle anket işi oluyor. Size örneğin 100 tane anket formu veriyorlar ve merkezi bir noktaya araçla bırakıyorlar. Siz burada bu anketleri doldurtuyorsunuz. Hafta sonu için yapılabilecek güzel bir iş bence. Başka bir ilanda da şunu gördüm, hafta sonu yapılacak seminer yada fuar çalışmasında yardımcı elemanlar. Bunlar genelde erkek – kadın fark etmeksizin fuar alanında bazı görevler oluyor. Bunlar danışma, anons, stant görevlisi gibi ilanlar oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı: Konserve Yapıp Satmak

Bunlar gibi binlerce farklı ilan arasından sizlere en uygun görünen ve yapabileceğiniz iş imkanlarını inceleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir