Evden Çorap İşi Yaparak Para Kazanmak 2016

Ek Gelir Semih Buzgan 1.821 views

Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da evden çorap işi yaparak para kazanma işi çok revaçta olacak. Aslına bakarsanız insanoğlu ayağına çorap giymeye devam ettiği sürece bu ek gelir kaynağı asla bitmeyecek. Daha çok ev hanımlarının yaptığı bir iş olan evde çorap işini bazı beylerinde yaptığını gelen maillerden görüyor ve seviniyorum. Çünkü yapımı kolay ve getirisi de oldukça iyi bir iştir.

Şimdi biz çorap yapma işi dediğimiz zaman bazı arkadaşlarımız yanlış anlıyor. Çorabı siz imal etmiyorsunuz arkadaşlar. Bunu yapmanız için makinelere ve farklı alet edevata ihtiyacınız var. Bizim evden çorap işi yapmaktan kastımız çorap üreticileri size çuvallarla bu malları getiriyorlar ve siz ya bunları etiketliyorsunuz yada paketliyorsunuz. Yani aslında yaptığınız iş çorap paketleme yada çorap etiketleme işidir. Bu sebeple oldukça basit ve hızlı yürümektedir.

Evden Çorap Paketleme İşi Yapmak

Çorap işinde tek yapılan şey etiketleme yada paketleme değildir. Bir de temizlik işi vardır. Bu ayrı bir konudur. Üreticiler size çorapları getirirler ve siz bunları temizlersiniz. Etrafında altında üstünde iplikçikler olur. Bunları temizler ve firmaya geri verirsiniz. Eğer sizde ek gelir arayışında iseniz bu iş fırsatı tam size göredir diyebiliriz.

Ücretlendirmeye gelecek olursak firmalar size çorapları çuvalla getirirler. Çuvallar 1000 çorap içerir. Çuval başı 20 TL gibi bir rakam ödenir. Az gibi gelmesin, iş hızlı yürüdüğü için bir ayda 1000 TL üzeri bir para kazanma imkanınız vardır. Eve çorap işi veren firmalar hakkında ise şunu söyleyebiliriz; neredeyse her şehirde hatta her semtte çorap üretim atölyeleri bulunuyor. Bunlar zaten devamlı olarak evlere iş vermekteler. Tek yapmanız gereken yerlerini öğrenmek. Genellikle muhtarlıklar yada mahalledeki eski esnaflar bunların yerlerini bilirler.

İlginizi Çekebilir:  Evde Bebek Tokası Yaparak Para Kazanma

Evde çorap temizleme yada çorap paketleme işi ile ilgili fikirlerinizi yada firma arayışlarınızı alt kısımdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Belki sizinle aynı muhitte bu işi yapan başkaları da mevcuttur.

Kaynak; https://www.evdeekisara.com/ek-is-olarak-corap-paketleme-isi-yapabilirsiniz/

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Evden Çorap İşi Yaparak Para Kazanmak 2016” üzerine 1 yorum

  1. Dilber dedi ki:

    Merhaba ben teksira ustasiyim çorap yanı ama çocuğum dan dolayı mesleğini bırakmak zorunda kaldım ama eğer paketleme aksesuar işiniz varsa bana ulaşın lütfen ismim dilber teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir