Evde Yemek Yapıp Satmak

Girişimcilik Semih Buzgan 1.295 views

Hayat şartlarının ağır olması, kadının ekonomi özgürlüğünü kazanma çabası, eve giren tek gelirin yeterli olmaması gibi nedenlerle kadınlar artık ekonomik hayatın içinde olmayı arzu ediyorlar. Eğer yeterince eğitimleri yoksa para kazanmak için en iyi bildikleri iş dışında yapacak bir şeyleri kalmıyor; yemek yapıp satmak. Yemek yaparak para kazanmak istiyorsanız aslında öncelikle nasıl bir yol izleyeceğinize karar vermelisiniz.

Dilerseniz mahallenizdeki küçük ya da orta ölçekli bir iş yerinin öğlen yemeklerini evinizde hazırlayarak iş yerine götürüp bırakabilir, servisini gerçekleştirip, kirlileri alıp eve geri getirebilirsiniz.

Eğer pasta, kek ve kurabiye işlerinde iyiyseniz, çocuğunuzun arkadaşlarının doğum gününde pasta, börek, kek yapabilir, yılbaşı, anneler günü, babalar günü ve sevgililer günü gibi özel günlerde özel desenli kurabiyeler, kekler yapabilir ister tanıdıklarınıza, ya da internet üzerinden daha geniş bir kitleye satabilirsiniz. Kalp şeklinde Sevgililer günü kurabiyesi sayesinde ne kadar para kazanacağınıza siz de inanamayacaksınız.

Eğer bazı yöresel yemeklerin yapımına hakimseniz, çok şanslısınız demektir. Herkesin yapmayı bilmediği içli köfte, su böreği, kuru patlıcan dolması, yaprak sarma gibi yemekler hazırlayabilir, inanamayacağınız kadar satış yapabilirsiniz. İçli köfteyi ve patlıcan dolmasını tane hesabı satarken genelde piyasada su böreği tepsi usülü, yaprak sarma da tencere usulü satılmakta. Siz de öncelikle yakın çevrenizden başlayıp etrafınızdaki kişilerin davetleri için bu ürünleri hazırlamaya başlayıp, ardından da belki bir lokanta ya da ev yemekleri dükkanı ile anlaşarak devamlı olarak bu noktalara ve satış yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Siz işteyken sizin mutfağınızda, sizin tencerelerinizde sizin istediğiniz yemeklerin hazırlanmasını ardından da mutfağınızın derlenip toplanmasını ve sofranın hazırlanmasını istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise siz de evet diyen kişilerin evine gidip istedikleri menüyü hazırlayıp, bulaşıkları yıkayıp sofrayı hazırlayıp çıkabilirsiniz. Düşünsenize ev bile yapılan yemekten kokacak, her şey çok doğal.

İlginizi Çekebilir:  Evde İplik Temizle İşi Veren Firmalar

Demem o ki, elinden güzel yemek gelen bir kadınsanız para kazanmak için yemek yapma yolunu seçmenizi öneririz. Şimdiden ellerinize sağlık.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Evde Yemek Yapıp Satmak” üzerine 1 yorum

  1. Gulfer dedi ki:

    Yaprak sarma icli kofte ,Manti borek cesitleri istege vede arzuya gore Yemek tursular hijyenik ortamda itina ile yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir