Evde Yaşam Koçluğu Yaparak Kazanma

Girişimcilik Semih Buzgan 750 views

Günümüz insanlarını stresten olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, bu durum yeni iş fikirleri açılmasını sağlamakta. İşte yaşam koçluğu da bu noktada devreye giriyor diyebiliriz. İş yaşamının negatif etkilerinden kurtulmak için, yaşam koçuna giden insanların sayısı oldukça fazladır.
Son yıllarda yaşam koçlarının sayısı giderek artmaya başladı. Bu işi yapan kişiler genelde, beyaz yaka olarak bilinen ve bankalarda insan kaynaklarında çalışan, ya da doktorluk yapan veya rehberlik yapan kişilerden oluşuyordu. Oluşuyordu diyoruz çünkü artık yaşam koçluğuna ev hanımları bile yönelmekte. Kısa sürelerde iyi para kazanma imkânı sunan yaşam koçluğu, sizin de mesleğiniz olabilir.

Yaşam Koçu Olmak İçin Ne Yapmalı

Öncelikle, yaşam koçluğu yapabilmeniz için, yaşam koçluğu eğitimi almanız gerekmekte. Bu eğitimin minimum süresi 125 saat olarak belirlenmiş durumda. Bu eğitimi bitirdiğiniz takdirde, yaşam koçluğu sertifikası sahip olmuş oluyorsunuz.

Eğer işinizden arda kalan zamanda ya da, başlı başına bir iş olarak yaşam koçluğunu yapmak istiyorsanız, öncelikle bu işe ilgi duymalısınız. Sonrasında bu işin eğitimini alarak ve sürekli kendinizi geliştirerek, iyi bir yaşam koçu olabilirsiniz.

Son yıllarda yaşam koçluğu eğitimine başvuranlara bakıldığında, çok ilginç bir sonuç ortaya çıkmakta. Bu işe ev hanımlarının yoğun bir şekilde ilgi duyduğunu görülmekte. Boş vakitlerini değerli bir şekilde kullanmak isteyen ev hanımları, yaşam koçluğu yaparak, iş hayatına katılmış olmaktalar.
Eğer evde yaşam koçluğu yaparak, gelir elde etmek istiyorsanız, bir an önce bu işin sertifikasını alın. Böylelikle işinizin başlangıç noktasını oluşturmuş olacaksınız. Sonrasında, size danışan kişilerin sorunlarına eğilip, onlara yardımcı olmaya çalışın. Başarılı bir yaşam koçu olabilmek için, size danışanlara samimiyetle yaklaşıp, onların problemlerinin can alıcı noktalarını belirlemelisiniz. Bu işe başlarken biraz tereddüt yaşasanız da, ilerleyen zamanlarda çok daha emin adımlarla ilerleyeceğinizi söyleyebilirim.
Yaşam koçluğu sertifikası veren birçok firma vardır. Bu firmalarla görüşüp, şarlarını beğendiğiniz bir firma ile yaşam koçluğuna ilk adımınızı atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Evde Mandal İşi Yaparak Para Kazanmak

Unutmayın ki, her şey hayal etmekle başlar. Sizlerde başarı merdivenlerini tırmanmak istiyorsanız, cesaretinizi toplayın ve ilk adımı adın. Kendinize inandığınız sürece, başarı sizindir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir