Evde Yapılacak Ek İşler 2016

Ek Gelir Semih Buzgan 1.320 views

Evde yapılacak ek işler dediğimiz zaman belki de binlerce ek iş vardır. Bu sebeple biz en çok yapılan ve getirisi en iyi olanların bazıları hakkında bilgiler paylaşacağız. Evde ek iş yapma konusu sadece bayanlara hitap ediyor gibi yanlış bir algı var, bu sebeple sadece ev hanımları için olanları değil genel olarak tüm bireyleri ilgilendiren ek işlerle ilgili bir yazı olacak.

Evden çalışarak ek gelir elde etmek istiyorsanız ilk olarak şunu bilmeniz gerekiyor. Normal bir işte çalıştığınız zaman gösterdiğiniz özenin çok daha fazlasını göstermeniz gerekiyor. Normal işlerde patron memnun olmazsa sizi direk işten çıkartamaz ve önce ikaz eder ve işleri daha düzgün yapın der. Fakat evden çalıştığınız işlerde iş veren firma memnun kalmazsa bir daha size ek iş vermez ve hemen başkasına devreder sizdeki işleri. Çünkü sırada bekleyen onlarca belki de yüzlerce insan var. Bu sebeple işlerimize azami titizlikle yaklaşmamız gerekiyor.

Evde Yapılacak Ek İşler Nelerdir?

Anket Doldurarak Para Kazanma: Anket firmalarına kayıt olursunuz ve onlar size mail ile anket gönderirler. Dolduracağınız anketlerin ödemeleri sitedeki hesabınıza geçer. Daha sonra belli bir limite ulaşınca hesabınıza paranızı çekebilirsiniz.

Yandex Toloka: Yandex firmasının bir hizmetidir. Arama hizmetlerini geliştirmek adına kurdukları Toloka ile size mini görevler verirler. Görevler tamamlandıkça yenileri gelir. Ödemeleri Paypal ile yaparlar.

Forex: Döviz takası üzerine kurulu bir sistemdir. İnternet üzerinden işlemler yapılır. Siz farklı dövizleri birbiri ile alım satım yaptırarak para kazanırsınız.

Anahtarlık Yapımı: Evde yapılan işlerdendir bu da. Firmalar size malzemeleri ve numuneyi getirirler. Numuneye göre anahtarlıkları yaparsınız. Ya da kendiniz anahtarlık tasarımı yaparsınız ve bunu firmalara sunarsınız. Beğenilen örnekleri yapıp satarsınız iş veren firmaya.

İlginizi Çekebilir:  Evde Para Kazandıran Ek İşler

Sabun Paketleme: Eve iş veren firmalar tarafından getirilir. Örnek işe göre sabunlar paketlenip adet başı ödeme alınır.

Kına Paketleme: Daha çok düğün zamanları olur. İlk bahar aylarında başlar ve ekim ayına kadar sürer. Bu tür işleri nikah salonlarının etrafındaki nikah şekeri satışı yapan yerlerde bulursunuz.

Yazı Yazma İşi: Bilgisayar üzerinden yazı yazma işidir. İş ilanı sitelerinde görebilirsiniz bu ilanları. İş veren size konu başlıklarını verir. Sizde bu başlıklara göre araştırma yapar ve yazınızı yazarsınız. 100 kelime başı 1 – 2 TL arası bir ücreti vardır.

Bebek Tokası Yapımı: İmalatçı firmalar tarafından size toka parçaları ve örnek bir kaç toka getirilir. Bu örneklere göre malzemeleri birleştirirsiniz. Ödemesi güzeldir fakat bebekler kullanacağı için iş veren firmalar aşırı titizlenirler.

Çeviri İşi: Yabancı dili olanlara hitap eden çeviri işini ilan sitelerinde bulabilirsiniz. Size ya bir yazı verilir ve o yazı çevirtilir yada konu başlığı verilir ve o dilde yazı yazılması istenir. Ücretlendirme 100 kelime başı minimum 5 TL’dir.

Örgü Örme: El işleri konusunda iyiyseniz tam size göre bir iştir. Getirisi çok iyidir. Yapılacak iş için günlük yevmiyesi minimum 50 TL’dir. Size örnek ve ebatlarla, örgü ve model için gereken malzemeler verilir. Buna göre örersiniz.

Mail Okuyarak Para Kazanma: Mail oku para kazan firmalarına kayıt olursunuz ve size mailler gelir. O mailleri açarsınız ve para kazanırsınız. Maillerde resimler falan da olur. Tüm resimlerin açılmasını beklemeniz gerekir. Buna göre karşı firma sizin o maili gerçekten açıp açmadığınızı anlar.

Davetiye Katlama: Düğün zamanları yoğunlaşan bir ek iş daha. Bazı davetiye modelleri katlamalı oluyor. Bunları makinelerle yapamıyorlar. El emeği gerekiyor. Matbaalarda veya nikah salonları civarlarında bulunan davetiyecilerden bu tür işler alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Eve Ek İş Veren Firmalar Listesi

Bu yazımızda bir kaç tane para kazandıran ek iş fırsatları hakkında bilgiler verdik. Bunların dışında pek çok farklı ek gelir getiren iş bulunmaktadır. Diğer yazılarımızdan bunları inceleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir