Evde Ütü İşi Yaparak Para Kazanmak

Ek Gelir Semih Buzgan 1.234 views

Evde yapabileceğiniz ve bu işlerden para kazanabileceğiniz bir sürü iş kolu olduğunu söylemek isterim. Bu işlerden bir tanesi de evde ütü işi. Evde ütü işi yaparak kazanç sağlanır mı konusunda aklınızda bir şüphe varsa, inanın ki bu işten düşündüğünüzden çok daha fazla para kazanacaksınız.

Ütü yapmaktan nefret eden yüzlerce ev hanımın olmasını yanında, bu işi sevmeyen birçok beyde var. Çalışanların büyük bir kısmı da, ütü yaparak boş zamanlarını geçirmek istememekte. Ütü yapmak yerine, tatil günlerini eğlenerek geçirmek isteyen kişiler, ütü işlerini bir başka birine devretmekte. Sizlerde bu kişilerin ihtiyaçlarını karşılarken, ev harçlığınızı da çıkarabilirsiniz.

Eğer aklınızda başka bir iş yapmak yoksa evde ütü işi yaptırmak isteyenleri düşünerek bu işe başlayabilirsiniz. İşe başlayabilirsiniz dedim ama ütü yapmayı sevmiyorsanız bu iş size işkence gibi gelebilir.

Hangi işi yaparsanız yapın, yaptığınız işin üzerine eğilerek, işinizi en mükemmel bir şekilde yapmaya çalışın. Ütü işi yapacaksanız, yaptığınız ütülerin muntazam olması da çok önemli. Böylelikle, işinizi iyi yaptığınızı duyanların sayısı arttıkça, müşteri potansiyelinizde genişleyecektir.

Evinizde ütü işi yapmak istiyorsunuz ve bu işi yaptırmak isteyenlere nereden ulaşabilirim diye bir endişe içerisindeyseniz, size bu konuda birkaç fikir vermek isterim. Öncelikle etrafınızda bu konuda yardım isteyen insanlara ulaşabilirsiniz. Kendinizle ilgili bir afişi, bir marketin ya da bir mağazanın camına yapıştırabilirsiniz.( İlgili yerden izin alarak tabi ki) Bu broşür de, yaptığınız işin mahiyetini ve size ulaşacak iletişim adreslerini eklemelisiniz. Yaptığınız ütü işini müşterilerinize bildirmenizin bir başka yolu ise, sosyal ağları kullanmaktan geçmekte. Kendinize bir sosyal ağdan hesap açarak, bu sayfada; ütü yaptığınızı, ne kadara yapabileceğinizi, size ulaşabilecekleri bir telefon numarası ve ya mail adresi verebilirsiniz. Böylelikle size ütü yaptırmak isteyenlere ulaşabilir, iş hayatınızın ilk adımlarını atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bursa'da Nasıl Ek Gelir Elde Edersiniz?

Çalışma konusunda kararlıysanız, ufak adımlarla bir işe başlayarak, işinizi ilerletebilirsiniz. Bu gün ütü yapmakla işe başlarsınız, yarın ise kendinize ait bir kuru temizleme dükkânınız olmuş olabilir. Unutmayın ki, bütün işler ilk adımla başlar.

Evde Ütü İşi Yapmak

Özellikle ev hanımlarının tercih ettiği evde ütü işi yaparak para kazanma yolu neredeyse tüm şehirlerimizde pek çok iş imkanı bulunan bir ek gelir kapısıdır. Kadınların ütü işini pek sevmediklerini biliyoruz ama iş para kazanmaya gelince sanırım biraz da olsa sabredip bu işi yapıyorlar. Kazancı oldukça tatmin edici olan evde ütü işi ile ilgili gelin şimdi bazı konulara değinelim.

Evde ütü işi veren firmalar her işte olduğu gibi bu işte de oldukça titizlenirler. Bu sebeple ütü yapma becerinize güvenmiyorsanız hiç bulaşmayın derim. Çünkü ilk işten sonra bir daha aynı firmadan ütü işi alamazsınız ve yapmış olduğunuz işinde ödemesini almanız çok zor olur. Fakat iyi ütü yaparım diyorsanız o kadar çok bu iş için eleman arayan firma var ki.

Fabrikalar, yemek firmaları, kuru temizleme firmaları, konfeksiyon atölyeleri, oteller gibi pek çok iş kolu evden çalışacak ütücü aramaktadır. Bu firmalar kendi bünyelerinde eleman istihdam edecek bütçeyi direk evden çalışacak elemanlara ayırırlar. Bu onlar için çok daha karlı olur. Size genelde sabah erken saatlerde yada akşam saatlerinde ütü işi için malzemelerinizi bırakırlar. Bir gün sonra gene aynı saatte bitenleri alır yerine yenilerini verirler.

Evde ütü işinin getirisi ise ufak parçalar 50 kuruş, orta parçalar 75 kuruş, büyük parçalar ise 1 TL olarak fiyatlandırılır. Ortalama budur, bunun altına ütü işi yapmanızı önermiyorum. Bu konu ile ilgili bizlerle paylaşmak istediğiniz ekstra bilgiler yada soracağınız sorular varsa alt kısımdan mesajınızı bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Avantajlı Bir İş İmkânı: Altın Kaplama

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Evde Ütü İşi Yaparak Para Kazanmak” üzerine 1 yorum

  1. Kadriye Aktay dedi ki:

    Ütü ve dikişi biliyorum, haber verirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir