Evde Turşu Yaparak Para Kazanma 2016

Ek İş Semih Buzgan 892 views

Geleneksel olarak Türkiye’de sıkça yapılan ve severek tüketilen bir gıda ürünü olan turşu farklı sebze ve meyveler ile yapılabildiği gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Geleneksel özelliğe sahip olan turşu her yörede fazlaca yapılmaktadır. Farklı türde ve çeşitliğe sahip olan turşular yöreden yöreye farklılık göstermektedir. Çokça tüketilen bir gıda olması nedeni ile turşu yapımının yapımı bir iş koluna gelmesinin yanı sıra evde ev hanımları içinde bir gelir kaynağı oluşturur hale gelmiştir.

Evde turşu yaparak para kazanma ev hanımları tarafından mevsiminde toplanarak veya mevsiminde satın alınan malzemelerden turşu yapılıp satılmasına dayanmaktadır. Farklı yapılış şekli olan turşu yapımı zahmetli bir işlemdir. Ve son dönemlerde kişilerin işlerinin yoğun olması satın alabilecekleri şeyleri yapmama tembelliğine neden olmuştur. Bu da ek gelir etmek kişilere iş kolu oluşturmuştur.

Genel olarak yöresel bölgelerde yaşayan ev hanımları tarafından yapılan turşu işi ev hanımlarının ek gelir kaynağı olarak ifade edilebilmektedir. Evlerinde mevsiminde yaptıkları turşuları tanıdıkları vasıtası ile ya da pazarlarda satan ev hanımları kazanç sağlamaktadırlar. Bilenen turşu çeşitlerinin yanı sıra farklı sebze ve meyveler ile yapılan turşu çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle tarımsal üretim ile uğraşıp yine üretmiş oldukları ürünler ile evde turşu yapıp satmak ev hanımları da bulunmaktadır. Son dönemlerde yaygınlaşan organik tarım ürünlerinin tüketilmesi düşüncesi bu şekilde yapılan ev yapımı turşuların yaygınlaşmasını sağlamıştır. Evde turşu yapmak bazı ev hanımlarına zor gelmektedir.

Bu neden ile turşu yapmanın zor olduğunu düşünen ya da sonucun kötü olacağını düşünen kişiler evde kendileri turşu yapmaktansa yapılmış turşu satın almayı tercih etmektedirler. Basit püf noktaları dışında turşu yapımı maliyetli bir işlem değildir. Çok fazla sermaye gerektirmeyen turşu yapımı ile başak diğer işlere nazaran daha fazla kar etmek mümkündür. Bu neden ile evde turşu yapıp satmak ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları için ideal bir kazanç kaynağı olarak ifade edilebilir. Farklı turşu çeşitlerinin satışıyla ev hanımları kolayca gelir elde edebilirler.

İlginizi Çekebilir:  Satış Ortaklığı Sistemi İle Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir