Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

Ek İş Semih Buzgan 1.017 views

Hayat şartlarının giderek zorlaşması, ev kadınlarını farklı arayışlara itti. Kimi kadınların çocuklarının küçük olması, kimi bayanların ise, ev dışında çalışmak istememeleri nedeniyle, evde çalışıp, para kazanma dönemi başladı. İster ev hanımı olun, ister kendinize ek gelir sağlamak için çalışın, her durumda evde yapabileceğiniz bir sürü iş kolu var.

Bu yazımızda, evde yapabileceğiniz ve size oldukça kazanç sağlayabilecek bir işten bahsetmek istiyorum. Eğer birazcık terzilik yeteneğiniz varsa, evde terzilik işi tam size göre. Evde terzilik yapmak için, öyle profesyonel makinelere ihtiyacınız yok. Düz dikiş dikebilen, basit bir makine ihtiyacınızı görür. Birazcık makine bilgisi, birazcık el yeteneği ile evde para kazanmak hayal değil.

Öncelikle evde terzilik işi yapabilmeniz için, basit bir dikiş makinesi edinin. İster bir yakınınızın kullanmadığı bir dikiş makinesini alın, ister 2. el bir dikiş makinesi alın. Böylelikle işinizi yapabilmeniz için ilk adımı oluşturdunuz. Sonrasında ne dikmek istediğinize karar verin. Bu aşamada, çevrenizdeki insanların ihtiyaçlarını gözeterek karar verebileceğiniz gibi, daha büyük düşünerek de, farklı şeyler dikmeye karar verebilirsiniz.

Size fikir vermesi açısından bir örnek vermek isterim. Mesela, bebek battaniyeleri dikebilirsiniz. Bu battaniyeleri farklı kılmak için, süslemeler yapabilir, kendinize has bir stil oluşturabilirsiniz. Unutmayın ki, her yerde bebek battaniyesi var. Niye sizin bebek battaniyenizi alsınlar ki? Çünkü benim bebek battaniyelerim kaliteli kumaşlardan üretildi. Çünkü benim bebek battaniyelerimde esprili işlemeler var. Çünkü benim bebek battaniyelerimde… İşte bu kısmı kendi yeteneğiniz ve hayal gücünüz doğrultusunda dolduracaksınız. Başarılı olan örnekleri bir noktaya kadar modelleyebilirsiniz ama kalıcı olabilmeniz için kendi yolunuzu çizmeniz gerektiğini unutmayın.

Basit dikiş bilgim var ama, yine de bir şeyler yapıp para kazanmak istiyorum derseniz? Çevrenizde bulunan tekstil atölyelerinde iş alarak da, pek ala gelir elde edebilirsiniz. Ya da kumaşlar alıp masa örtüleri dikebilirsiniz. Son günlerde çocuklar arasında oldukça trend olan kostüm partileri için, kostümler dikebilirsiniz. Dergilerden ya da başka bir kaynaktan biraz destek alarak, kendinizi geliştirip, kıyafetler dikebilirsiniz. Velhasıl siz yeter ki çalışmak isteyin. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

İlginizi Çekebilir:  Evde Yapılacak Ek İşler 2016

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir