Evde Reçel Yapıp Satarak Ek Gelir

Ek Gelir Semih Buzgan 814 views

Daha çok ev hanımlarının evden çalışarak ek gelir elde etme yollarından biridir. Daha çok diyorum çünkü evden reçel yaparak para kazanan beylerde biliyorum. Aslına bakarsanız evden yapılacak işler dendiği zaman bir cinsiyet ayrımı yapmamıza gerek yok. Neticede evinizdesiniz ve dilediğiniz işi rahatça yapabilir ve kimseden çekinmeden gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. Maalesef dışarıda yapılan işlerde aynı rahatlık ve öz güvene sahip olamıyoruz.

Evde reçel yapıp satarak ek gelir elde etme işi genel itibariyle iki şekilde yürümektedir. Bazı eve ek iş veren firmalar sizlere malzeme ve yapılacak mamul ile ilgili bilgiler verirler. Sizde bu bilgiler doğrultusunda reçel üretimin yaparsınız. İş veren firma size kavanozundan tutun tüm malzemelere kadar verir. Sonrada size işin kaç günde biteceği ile ilgili bilgileri aktarır. İş bitimi de kapınıza gelip teslim alır ve ödemenizi yapar. Bu şekilde evde reçel yaparak ne kadar kazanırım diye soracak olursanız işleyiş şu şekildedir. Size verilen işin hacmi nedir? Kaç gün sürecektir ve ne kadar emek verilecektir. Biz genelde ziyaretçilerimize günlük minimum 50 TL’lik bir işçilik hakkını en kötü ihtimalle almalarını öneriyoruz. Bunun altı emek sömürüsüne girer. Günlük 50 TL demek 6 gün çalışırsanız o iş için aylık 1400 TL gibi bir rakama tekabül ediyor. Buda ev yapımı reçel için ve bir de kaliteli bir iş çıkardıysanız gayet normaldir.

Bir diğer evde reçel yapma ve bundan ek gelir elde ederek para kazanma yolu ise; tüm malzemeleri siz alır ve kendi tarif ve el becerinize göre yaparsınız. Ürettiğiniz reçelleri market, bakkal, aktar veya internet üzerinden satışa geçersiniz. Bu şekilde çalışarak emin olun daha çok kazanırsınız ama işin içine pazarlama da gireceği için biraz sıkılma ihtimaliniz var. Bu sıkılma ise ilk bir kaç gün olur ve sonrasında ona da alışırsınız. Bu şekilde yapacağınız 2-3 aylık bir çalışma sonrası artık pazarlama yapmanıza gerek kalmaz ve direk telefonla size siparişler gelmeye başlar.

İlginizi Çekebilir:  Evde Para Kazanmanın Yolları

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir