Evde Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Ek İş İlanları Semih Buzgan 924 views

Geçmişten günümüze ve eğitim sistemi bu şekilde devam ederse gelecekte de devam edecek olan kalıcı bir iş; evde özel ders vermek. Eğer uzmanı olduğunuz ve eğitimini verebileceğiniz bir ders varsa sırtınız asla yere gelmez. Hele de Türkiye gibi sık sık sistem değişikliği yapılan ve her daim eğitim açığı olan bir ülkede.

Evde özel ders vererek para kazanmak için az öncede belirttiğimiz gibi bir konuda çok iyi derecede uzman olmanız gerekiyor. Özel ders pazarı oldukça büyüktür ve artık sadece uzman olmak da yetmiyor kimi yerlerde. Üstüne bir de eğitim verme tarzınız ve öğrencileri etkilemeniz de gerekiyor. Zaten öğretmenlik mesleği ile uğraşan ve bu konuda bilgili olanlar için sıkıntı yok. Fakat öğretmen olmayan fakat sadece bir konuda uzman olanların bu konuyu da göz önünde bulundurması gerekiyor.

Evde özel ders vermek istiyorsunuz fakat iş bulamıyorsunuz. Bu konuda sorun değil. Birkaç şekilde özel ders verecek öğrenci veya öğrenci grubu bulabilirsiniz. Bunlardan ilki ilan sitelerine branşınızla ilgili ilan bırakmaktır. Veya bu sitelerdeki özel ders verecek eleman aranıyor ilanlarına başvurmaktır. Aynı durum gazetelerin ilan sayfaları içinde geçerlidir.

Bunun yanında eğitim üzerine çıkan dergilerin ilan sayfaları da bulunmaz nimettir. Bunları da değerlendirebilirsiniz. Özel ders için iş bulma konusunda bu yolları kullanmak istemiyorsanız yapacağınız en basit şey okulların etrafında duvarlara ilan asmak yada bir okul çıkışında bekleyen velilere el ilanı vermektir. Gidip öğrencilere ilan vermeyin boşuna çünkü çöpe atıyorlar. Onlar dersten kaçıyorlar bunu unutmayın. Asıl hedef kitleniz veliler.

İlginizi Çekebilir:  Eskişehir'de İş Fırsatları Nelerdir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir