Evde Muhasebe İşi Yaparak Ek Gelir

Ek Gelir Semih Buzgan 1.249 views

Evden çalışarak ek iş yapmak isteyenler için önereceğimiz bir diğer iş ise evde muhasebe işi yapmaktır. Biraz ilginç geldi değil mi? Şimdiye kadar hep muhasebe işinin ofislerde yapılan bir iş kolu olduğunu duyuyorduk. Fakat evden de muhasebe işi yapılıyor hem de tahmin edeceğinizden çok fazla sayıda. Her ek iş kolunda olduğu gibi muhasebe işi yapmada da bazı önemli detaylar var. Bunların en önemlisi iyi derecede muhasebe bilginiz olmasıdır. İş veren firmalar öncelikle sizin bu işi yapacak bilgi ve beceriye sahip olup olmadığınıza bakacaklar.

Eğer hiç muhasebe bilmiyorsanız İŞKUR bu konuda eğitimler sağlıyor. Ya da bulunduğunuz şehirdeki belediyeler veya halk evleri muhasebe eğitimleri veriyor, bunları artık kendi bulunduğunuz şehirde araştırmalısınız. Fakat şunu bilinki bulunduğunuz şehirde muhakkak bu konu ile ilgili ücretsiz bir eğitim vardır.

Evde Muhasebe İşi

Peki evde muhasebe işi nasıl yapılır ve bu işi neden eve verirler. Büyük ve orta ölçekli firmalar bünyelerinde çalıştırdıkları personel için vergi, sgk primi vs gibi pek çok masrafa sahiplerdir. Kendi bünyelerinde muhasebe departmanları da vardır. Fakat yeterli olmadığı durumlarda işe personel almak yerine bazı muhasebe işlerini evinden yapacak elemanlar ararlar. İşte burada bizi ilgilendiren kısım başlar. Bizim gibi evden çalışan insanlara aylık işler verirler ve bu işlerin toplamı için bir rakam belirlerler. İş bitiminde bu ücret ödenir.

Evde muhasebe işi yaparak ayda 500 TL ile 2000 TL arası rakamlar kazanabilirsiniz. Bu size verilen işle doğru orantıdır. Fakat şunu net olarak söyleyebiliriz ki gayet güzel bir ek gelir kaynağıdır. Eve muhasebe işi veren firmaları iş ilanı sitelerinden çok rahatlıkla bulmanız mümkündür. Bu konu ile ilgili merak ettiğiniz sorularınız varsa sayfanın alt kısmındaki yorum ekle bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Lütfen mesajlarınıza telefon numarası ve adres bilgisi eklemeyin.

İlginizi Çekebilir:  Denizli Ek İş Fırsatları

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Evde Muhasebe İşi Yaparak Ek Gelir” üzerine 1 yorum

  1. ÇA, dedi ki:

    Merhaba,
    6 Yıldır muhasebe işi yapmaktayım. Eşim ile birlikte evden ön muhasebe , cari takip , banka takip , sgk giriş çıkış ve bildirimi vb. muhasebesel işleri firmalara hizmet olarak vermekteyiz. Sizin ile de çalışmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir