Evde Mantı Yaparak Ek Gelir Kazanmak

Ek Gelir Semih Buzgan 1.293 views

Evde mantı yaparak ek gelir kazanmak istiyorsanız doğal olarak mantı yapmayı bilmeniz gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız da sorun değil, hemen şimdi Youtube’a girerek konu ile ilgili bir kaç video izleyip öğrenebilirsiniz. Hatta mantı yapmayı biliyorsanız da izleyin. Emin olun öğreneceğiniz bilgilerle yapacağınız mantılar çok daha güzel olacak.

Evde mantı işi nasıl olur diye düşünmeyin. Size tavsiyem bu işe başlamadan önce bulunduğunuz semtteki aktar, şarküteri ve marketleri bir gezin. Göreceksiniz hemen hepsinde ev mantısı satışı var. Bu ev mantılarını aldıkları birileri var. Sizde yaparak bu dükkanlara mantılarınızı bırakabilir ve ek gelir kazanabilirsiniz. Bu dükkanlarda 15 – 20 TL arasına mantının kilosu satılmaktadır. Bir dükkanda kaça satılıyorsa bilin ki ev hanımlarından o mantıyı yarı fiyatına alıyorlar. Ortalama durum budur. Bizim karımız nedir diye soracak olursanız sizde ortalama % 75 – 100 arası kar edersiniz.

Eve mantı işi veren firmalar iki şekilde çalışmaktadır. Ya size istenilen mantı model ve şeklini verirler, malzemeleri verirler ve günlük yevmiye ile çalışırsınız. Ya da her şey size ait olur ve 5 ila 10 TL arasına o dükkana satışı yaparsınız. Bizim tavsiyemiz her şey size ait olsun ve o şekilde çalışın.

Şimdi gelin evde mantı işinin bir kaç püf noktasından bahsedelim. İlk olarak yapacağınız işte çok titiz ve temiz olmanız gerekiyor. En ufak hijyen dışı durum, bu durumla karşılaşan dükkan ile çalışmanızı bitirecektir. İkinci dikkat etmeniz gereken durumsa o mantıyı eviniz için yada misafiriniz için hazırlamıyor olduğunuzu bilmenizdir. Malzemeleri bol kepçe koymayın. Özellikle içi yani etli kısmını az koyun. En yüksek maliyet burada oluyor çünkü.

Bu işi yapan yada yapmayı düşünen ziyaretçilerimiz fikirlerini bizlerle paylaşırlarsa çok seviniriz. Yanının alt kısmında görüşlerinizi paylaşabileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Lütfen telefon numaranızı bu bölüme yazmayın. Art niyetli kişiler tarafından rahatsız edilme ihtimaliniz olduğu için bu şekilde atılan mesajları onaylamıyor yada numarayı silip onaylıyoruz.

İlginizi Çekebilir:  İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir