Evde Kazak Yaparak Para Kazanmak 2016

Ek İş Semih Buzgan 1.232 views

Ev hanımlarının en çok yaptıkları ek işlerden biriside evde kazak yaparak para kazanmaktır. Eğer eliniz örgü işlerinde iyiyse ve düzenli olarak örgü işi yapabilecek durumdaysanız sizlere kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir iştir. Ek gelir arayan ev hanımlarına yönelik iş fırsatları arasında bizim ve diğer takipçilerimizin ısrarla tavsiye ettiği işlerin başında gelmektedir.

Evde kazak yaparak para kazanmak için bir kaç farklı yolunuz var. Bunlardan ilki müşteri size nasıl bir kazak istediğini gösterir. Bir nevi numune verir yada numune resmi gösterir. Siz burdaki örneğe ve alacağınız ölçülere göre kazağı örersiniz. Bu şekilde çalışmada fiyatı baştan konuşmalısınız. Sonradan emin olun kimi zaman sürprizlerle veya itirazlarla karşılaşabiliyorsunuz. Örneğe ve ölçülere bakarak kaç günde bitirebileceğinizi bir düşünün ve günlük olarak minimum 50 TL maksimum 75 TL belirleyin. Diyelim 3 gün sürecek bir örgü işi. Buna 200 TL fiyat vermeniz makuldur. Bugün kaliteli bir mağazaya gidilip hazır bir kazak alınsa da aynı fiyat olacak. Kaldı ki siz el örgüsü yapıyorsunuz ve bu çok daha kıymetli. Müşteri ile ilk görüşmede 200 TL fiyat verdiğinizi varsayalım, bunun yanında bir de iplik parası almanız lazım yada arzu ederse müşteri ipliğini kendisi getirebilir. Verdiğiniz 200 TL fiyata kesinlikle iplik masrafı dahil değildir. Ayrıca kazağın üstüne herhangi bir başka süs malzemesi takılacaksa bu da 200 TL’lik verdiğiniz fiyata dahil değildir.

Bu fiyat konusunu özellikle uzun uzun yazıyorum çünkü burda çok sık sorunlar yaşanıyor. Müşteriye fiyat veriyorsunuz, numunede üstünde süs eşyaları oluyor, üstüne bir de çok ip yiyor kazak. Sadece ip ve üstüne konulan süs eşyalarının 100 TL tuttuğunu düşünün? Alacağınız paranın yarısı malzemeye gitmiş olur. Burada biz evde kazak yaparak para kazanmak isteyenlere müşteriye direk örgü için alacağım işçilik şu, malzemeler için ne alacağımı bilmiyorum, aldığım yerden fatura alırım onu da iş başında sizden tahsil ederim demelerini öneriyoruz. Kesinlikle işe başlamadan önce malzemelerin paralarını almış olun. Eğer bu paraları almazsanız ve müşteride yan çizip kazağı almazsa hem kazancınızdan olursunuz üstüne bir de malzeme masrafı da sizden çıkmış olur.

İlginizi Çekebilir:  Şanlıurfa'da Ek Gelir Fırsatları

Evden Kazak Örme İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde kazak örme işi yaparak para kazanmak istiyorsanız ikinci yol ise kendi örneklerinizi çıkarmak ve bunları online satış siteleri üzerinden yada bulunduğunuz yerlerdeki mağazalar üzerinden satmaktır. Burada beğeni tamamen size kalıyor. Kendi kafanıza göre kazakları örüyorsunuz ve fiyatı da kendiniz belirleyip satıyorsunuz. Bizim bu şekildeki çalışma için tavsiye ettiğimiz fiyat gene aynı şekilde olacak. Örneğin malzemeler 50 TL tuttu. Kazağı örmek de 2 gün sürdü. 2 günlük kazak örme işçiliği için 120 TL alsanız, 50 TL’de malzeme parası ekleseniz 170 TL tutar. Siz bunu direk 200 TL diyin. Sizinle pazarlık yapacaklar çünkü. Çok ısrarcı olursa müşteri direk 175 son oluru dersiniz ve 125 TL gene karınız olur.

Evde kazak örme işi yapma ile ilgili sorularınızı veya tavsiyelerinizi lütfen yorum ekle bölümünden bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşın. Şimdiden tüm ziyaretçilerimize bol kazançlar, hayırlı ek işler diliyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir