Evde Ek İş Ne Yapabilirim?

Ek İş Semih Buzgan 1.425 views

Hayat şartlarının giderek zorlaşması, insanları ek iş yapmaya zorlamakta. İşinden arda kalan zamanları, ev ortamında para kazanarak geçirmek isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Bu durumda, evde ek iş olarak ne yapabilirim diye kendinize soruyor olabilirsiniz. Sizlere, evde para kazanmak için ne yapabilirsiniz sorusunun cevabını, enine boyuna vereceğiz.

Evde Terzilik Yapmak

Eğer terzilikle ilgili birazcık bilginiz varsa, evde terzilik işi yapabilirsiniz. Etrafınızdaki konfeksiyonlardan iş alıp evde yapabileceğiniz gibi, kendi diktiğiniz şeyleri de satabilirsiniz. Dikmekten hoşlandığınız bir parça üzerine yoğunlaşırsanız, daha çok başarı sağlayacağınızı belirtmek isterim. Ek iş olarak başladığınız bu iş, beklide asli işinize dönüşecektir.

Evde Aşçılık Yapmak

Yemek yapmaktan hoşlanıyorsanız, eşiniz dostunuzdan iyi yemek yaptığınıza dair iltifatlar alıyorsanız, daha fazla vakit kaybetmeyin ve evde aşçılık işine başlayın. Etrafınızdaki yerlerle anlaşarak, yaptığınız yemekleri satabileceğiniz gibi, kendinize sosyal bir ağdan hesap açarak da yemeklerinizi satabilirsiniz.

Evde Ütü Yapmak

Yoğun iş temposunda çalışanlar, birçok işini dışarıda yaptırmakta. Bu durum yeni iş kollarının açılmasını sağlamakta. Evde ütü işi de bu işlerin arasında gelmekte. Belki size ilk bakışta tuhaf bir işmiş gibi gelebilir ama bu işten oldukça kazanç sağlayacağınızı söyleyebilirim.

Evde Çamaşır Yıkamak

Eviniz üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı bir yerde ise, evde çamaşır yıkama işi yapabilirsiniz. Ya da yaşlı insanların çoğunlukta olduğu bir semtte iseniz, bu iş sizin için iyi bir alternatif olabilir. Kendinize ait bir arabanız varsa, bu işi çok daha kolay yapabilirsiniz.

Evde Kurabiye Yapma

Kurabiye yapmak için, çok yetenekli olmanıza gerek yok. Edineceğiniz iyi bir tarifle, onlarca farklı kurabiye yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki ihtiyaca göre kurabiye yapabileceğiniz gibi, internetten de yaptığınız kurabiyeleri satabilirsiniz. Hangi tür kurabiye yapmalıyım diye bir soru sorduğunuzu duyar gibiyim. Son yıllarda; doğum günü kurabiyeleri, ilk diş kurabiyeleri, düğün kurabiyeleri oldukça trend. Evde bu kurabiyelerden yaparak para kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Evde Aşçılık Yaparak Para Kazanma

Evde Nikah Şekeri Yapmak

Kısa zamanda, evde kolayca yapabileceğiniz işlerden biride, nikah şekeri işidir. Bir kaç arkadaşınızla birleşerek, bu işi profesyonel olarak yapabileceğiniz gibi, kendinizde yapabilirsiniz.

Makale Yazmak

Yazı yazmaktan hoşlanıyorsanız ve devamlı kendinizi geliştirmeye açıksanız, makale yazma işi ile uğraşabilirsiniz. İnternet üzerinden bu iş ile ilgilenen sitelere üye olarak, makale yazmaya başlayabilirsiniz.

Evde Mum Yapmak

Hem para kazanabileceğiniz hem de stresinizi atabileceğiniz bir iş yapmak ister misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim. O zaman evde mum yaparak para kazanmak için, hemen malzemeleri almaya gitmelisiniz. Mum yapımındaki malzemeleri uygun fiyata alabileceğiz yerleri tespit ederek, işinizin ilk adımını gerçekleştirmiş olursunuz. Sonrasında, yaptığınız ürünleri size uygun satış biçimi ile satabilirsiniz.

Evde Çocuk Bakmak

Eğer hafta sonu çalışmıyorsanız, bu günleri çocuk bakarak geçirebilirsiniz. Günü birlik tatile giden komşunuzun çocuğunu bakabileceğiniz gibi, hafta sonu da çalışan birinin çocuğunu bakabilirsiniz. Bu iş oldukça sorumluluk içerdiğinden, yeterince bilgi ve deneyiminiz yoksa bu işe kalkışmamalısınız.

Evde Ütü Yapmak

Ütü yapmaktan nefret etmiyorsanız, bu işi paraya dönüştürebilirsiniz. Evde ütü işi yaparak, hatırı sayılır ek gelir sağlayabilirsiniz. Çalışan birçok kişinin ortak sorunu olan ütü yapmak, sizin yüzünüzü güldürebilir. Size lazım olacak olan biraz girişimcilik ile birazda sabır.
Evde yapılabilecek işler arasında, düğün davetiyesi yapmak, yaşam koçluğu yapmak, tamir işi yapmak, gelin buketi yapmak, nakış yapmak…
Size ek gelir sağlayacak yığınla iş olduğunu söyleyebilirim. Yetenekleriniz ölçüsünde bir işi seçin ve o doğrultuda sabırla ilerleyin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir