Evde Dikiş İşi Yapmak

Ek Gelir Semih Buzgan 1.440 views

Evden çalışarak para kazanmak isteyenler için evde dikiş işi yapma konusunu incelemek istiyoruz. Daha çok ev hanımlarına yönelik bir ek iş olan evde dikiş işi, iğnesine ipliğine güvenen ve az da olsa tecrübesi olan arkadaşlar için getirisi gayet iyi ek gelir yollarından birisidir. İki şekilde yapılmaktadır. İnce işçilikler için el ile dikiş dikmek ve genel dikimler için dikiş makinesi kullanmak. Bu iki şekilde evde dikiş işi yapabilirsiniz.

Evde dikiş işi yapmak için daha çok konfeksiyon ve tekstil atölyeleri eleman aramaktadır. Kendi bünyelerinde eleman çalıştırmak çok maliyetli olduğu için daha çok ev hanımlarına evlere iş verirler. Size numuneler ve malzemeleri bırakırlar, siz de bu malzemelerle numuneye göre dikiş işini yaparsınız. Parça başı ödeme yapılır. Burada örnek rakamlar veremiyoruz çünkü her işin yapımı için ayrı ücretlendirme olmaktadır. Yapılan dikiş işinin zorluk derecesine göre fiyat artmaktadır. Her ne olursa olsun günde minimum 20 TL kazanamayacağınız bir ek işi yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Evde dikiş işi veren firmaları iş ilan sitelerinden veya bulunduğunuz bölgede bulunan kumaş, konfeksiyon ve tekstil atölyelerinden bulabilirsiniz. Ayrıca manifaturacılar da bu tür işlerin verildiği yerleri genelde bilmektedirler. Oralara da sormanızda fayda vardır. Evde dikiş işi ile ek iş yapmak isteyen ve bu konularla ilgili deneyimlerini bizlerle paylaşmak isteyenler yazının alt kısmındaki yorum bölümünden bizlerle mesajlarını paylaşabilirler.

Sizlerden bir ricamız olacak, mesaj yazarken lütfen gerçek isim ve telefon, adres bilgilerini yazmayın. Art niyetli kişilerin eline geçmesini istemediğiniz bu bilgileri yazarsanız yorumunuz onaylanmaz. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir:  Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir