Evde Davetiye Yaparak Ek Gelir Kazanma

Ek Gelir Semih Buzgan 938 views

Gelirinizi artırmak istiyorsanız ya da kendinize yeni bir iş kolu açmak istiyorsanız, evde davetiye yapımı ile ilgilenebilirsiniz. Davetiye yaparak gelirinizi artırmaya karar vermeden önce, bu işin size hitap edip etmediğini düşünmelisiniz. Geniş bir hayal gücünüz varsa, kağıtlarla uğraşmayı seviyorsanız, bu iş size uygundur diyebilirim. Günümüz piyasasında rekabet öyle fazla ki, rakiplerinizin arasından sıyrılabilmeniz için, yaptığınız işin sıradan olmaması lazım. Kalitenin yanında, ilgi çekici kart tasarımları ile kendinizi iyi bir pazar açacağınız kesin.

Bu işin artı ve eksilerini gördükten sonra, evde kart yapım işine başlamaya karar verdiniz. Öncelikle hangi tür kart yapacağınıza karar vermelisiniz. Mesela, düğün kartları yapmak istiyorsunuz, o yöne konsantre olmalısınız. Ya da, doğum günü davetiyeleri mi yapmak istiyorsunuz, bütün enerjinizi bu yönde kullanmalısınız. Yok, ben her türlü kart yapacağım derseniz, başarılı olma şansınız düşmektedir. Günümüzde başarılı olan kişilere baktığımızda, tek alana yöneldiklerini görmekteyiz. İşler umduğunuz gibi giderse, elbette ki işinizi büyütebilirsiniz.

Ne Tür Bir Davetiye Yapacağınıza Karar Verin

Evde düğün davetiyesi yapımı işi ile uğraşmak istiyorsanız, bu işin oldukça karlı bir iş olduğunu söylemek isterim. Sıradan olmayan, bir o kadarda şık davetiyelerle, iyi bir pazar payınız olacaktır. Eşinizin dostunuzun düğün davetiyesini yaparak bu işte ilerleyemezsiniz. Davetiye için gerekli malzemeleri alarak, tamamen size özgü ve ilgi çekici davetiyeler yapmayı hedeflemelisiniz. İster evde düğün davetiyesi yapmak isteyin, ister doğum günü davetiyesi, bunun için ne yapmanız gerektiğini, size en baştan anlatacağım.

– Bu İş İçin Ne Kadar Bütçe Düşünüyorsunuz

Evde el yapımı davetiyeler yapacaksanız, size lazım olacak malzemelere gelince; kağıt kesme makinesi, kaliteli bir yazıcı, yapıştırıcı, zarf yapımında kullanılan kağıtlar

– Nasıl Bir Davetiye Yapmak İstiyorsunuz

İlginizi Çekebilir:  Afyon Ek Gelir İmkanları

Davetiyenizin şeklini; kare veya dikdörtgen, katlanmış ya da düz seçebilirsiniz. Bu tercihlerinize göre maliyetin artacağınız size söylemek isterim

– Davetiyenizde Kullanacağınız Kağıdın Cinsi

Davetiyeleriniz için, gramaj ağırlığı olan kağıtları seçmenizin yanında, bu kağıtların dokulu kağıtlardan olmasına dikkat edin. Bu kağıtlardan, davetiyelerinizi 30×30 cm kesip, oldukça uygun maliyete davetiye elde edebilirsiniz.

– Davetiyelerdeki Süslemeler Önemli

Davetiyelerinizi; boncuklar, fırfırlar, zımba, dantel, tuhafiye malzemeleri, kurdele, fiyonklar, damgalarla süsleyebilirsiniz.

– Davetiyelerdeki Metin

Davetiyenizin içeriğini hazırlarken, davetiyenin amacına uygun bir metin yazıp, bu metnin okunaklı bir font ile yazılmış olması yeterlidir.
Davetiyenizin daha ilgi çekici olması için, internette bulunan küçük resimleri kullanabilirsiniz. Böylece ucuza çok hoş davetiyeler elde edebilirsiniz.

– Davetiye Zarfları

İnce zevkiniz doğrultusunda seçeceğiniz zarflar ile davetiyeniz çok daha şık görünecektir.

– Baskı

Davetiyenizde kullanacağınız çiçekler, desenler, sizin baskı maliyetinizi artıracaktır. Renkli veya siyah mürekkep seçimi de maliyete etki eden önemli bir unsurdur. Davetiyenizi oluştururken, bu detayları atlamamanızı öneririm.

– Davetiyelerin Gönderilmesi

Ev yapımı davetiyelerin yapması zor olsa da, en çok kar getiren işler arasındadır diyebilirim. Bu davetiyelerin yapımı uzun sürse de, almış olduğunuz siparişi zamanında göndermeye özen göstermelisiniz. Aldığınız düğün davetiye siparişini bu şekilde yapacaksanız, bu davetiyeleri bir ay öncesinden göndermeniz gerektiğini size söylemeliyim.
Kesin olarak kararınızı verip; evde kart yapım işine girişecekseniz, öncelikle kendinize inanın, sonra cesaretinizi toplayıp işe koyulun. Yaptığınız kartları satabileceğiniz mecraları iyice araştırıp, Pazar payınızı artırın. Mesela sosyal bir ağdan hesap açık, burada kartlarınızı satabilirsiniz.
Hangi işi yaparsanız yapın, yaptığınız işi iş olarak görmeyip, öncelikle işinizi sevmelisiniz. Bir başka deyişle, sevdiğiniz işi yaparsanız başarılı ve mutlu olursunuz. Şimdiden size başarılar dilerim…

İlginizi Çekebilir:  Evde Mantı Yaparak Ek Gelir Kazanmak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir