Evde Çamaşır Yıkayarak Para Kazanmak

Ek İş Semih Buzgan 946 views

Evinizin rahatlığında, kendiniz yormadan para kazanmak ister misiniz? Son yılların popüler işi olan evde çamaşır yıkama ile güzel bir kazanç sağlayabilirsiniz. Evinizin rutin işlerinden sıkıldıysanız, bildiğiniz bir işi yaparak kazanç sağlamak size iyi gelebilir. Evde çamaşır makineniz varsa ki bu devirde her evde bulunur. O halde çamaşır yıkama işine başlayabilirsiniz.
Çamaşır yıkama işini güzel bir şekilde yaptığınız takdirde, müşteri potansiyeliniz artıracağınız bir gerçek. Sizler için, güzel çamaşır yıkama ipuçlarını vereceğim. Eminim ki bu bilgiler çok işinize yarayacaktır. Müşterilerin memnun kalacağı şekilde çamaşır yıkamak için;

  • Yıkayacağınız çamaşırları mutlaka renklerine göre ayırın. Siyahlar bir grup, beyazlar bir gurup, açık renkliler bir grup, koyu renkliler bir grup olacak şekilde, çamaşır makinenize yerleştirin.
  • Çamaşır rengine göre deterjan seçiminizi belirleyin. Siyah çamaşırları yıkamak için kullanılan deterjanı, renkli çamaşırlara koymayın. Bu ve bunun gibi detayları atlamamak önemli. Zira çamaşırların renklerini kaybetme olasılığı artmakta.
  • Makinede yıkanamayacak çamaşırları makinede yıkamamalısınız. Makinenizde elde yıkama programı varsa, bu programı test etmeden çamaşırlarınızı yıkamayın.( programı test etmek için, bir parça çamaşır ile makineyi elde yıkama programında çalıştırmak yeterlidir. Programın sonunda, çamaşırda her hangi bir tahribat yoksa gönül rahatlılığıyla hassas çamaşırlarınızı makinenizde yıkayabilirsiniz.
  • Çamaşırlarınız yıkandıktan sonra, çamaşırlarınızı silkeleyerek asmalısınız.
  • Astığınız çamaşırlara iz olmaması için, silikon mandal kullanabilirsiniz.
  • Kıyafetlerin üzerinde bulunan yıkama talimatlarına harfiyen uymalısınız.

Evde Çamaşır Yıkama

Çamaşır yıkama ile ilgili detaylara uyduğunuz sürece, pek fazla sorunla karşılaşmazsınız. Bazı müşterilerin aşırı titizliği sonucunda ufak tefek sorunlar çıksa da, size önerdiğim yıkama talimatlarına uyduğunuz taktirde, ciddi sorunlarla karşılaşmazsınız.
Yaptığınız işi duyurabilmek için; etrafınızda bulunan işlek market ve ye mağazalara, işinizle ilgili bir yazı asabilirsiniz. Bu yazıdaki iletişim adreslerinden size ulaşabilirler. Ya da, günümüz teknolojisini kullanarak işinizi tanıtabilirsiniz.
Hangi işi yaparsanız yapın, o işi kurallarına göre yaptığınız takdirde, kazancınız kat bir kat artacaktır. Zamanla, ek iş olarak başladığınız bu iş, sizin asli işinize dönüşebilir. Kim bilir, belki ileride büyük bir çamaşır yıkama dükkanı açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı: Konserve Yapıp Satmak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir