Evde Aşçılık Yaparak Para Kazanma

Ek İş Semih Buzgan 908 views

Marifetli bir ev hanımıysanız, gündelik işlerinizden arda kalan zamanı neden paraya çevirmeyesiniz ki. Ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla başladığınız bu iş, ileride asli işinize bile dönüşebilir.

Evde Aşçılık İşi

Eşinizden dostunuzdan yemeklerinize dair iltifat duyuyorsanız, rutin ev işleri dışında başka arayışlar içerisindeyseniz, evde aşçılık yapmaya ne dersiniz. Yemek yaparak terapi yaptığınız gibi, evde para kazanmak sizin için ayrı bir motive unsuru olur.
Evde aşçılık işi yapmaya karar verdiniz ve bu işe nereden başlayacağınız konusunda tereddütleriniz olabilir. Öncelikle hangi yemekleri iyi yaptığınızı düşünün. Sonrasında bu yemekleri yaparak, satmayı planlayın.
Yemeklerinizi yaparken hijyen kurallarına tam anlamıyla uyacağınız gibi, mevsiminde ki sebzeleri kullanarak da yemeğinizin lezzetini artırabilirsiniz. Yemek alanınızı yöresel yemeklerden yana da kullanabilirsiniz, ya da herkesçe bilinen yemekleri de yapabilirsiniz. Bu durum sizin tercihinize kalmış. Kendinizde bir yoklama yapıp, en çok tercih edilen yemekleri yapmaktan yana da bir yol seçebilirsiniz.

Evde Yapılan Yemekler Nasıl Satılır

Güzel yemek yapabilmenin yanında, yaptığınız yemekleri satabilmenizde çok önemli bir faktör. Dünyanın en güzel yemeklerini yapsanız da, bu yemekleri pazarlayamadıktan sonra bir getiri elde edemezsiniz.
Yemeklerinizi satmanın yolu oldukça fazla. Yemeklerinizi, çevrenizde buluna lokantalara pazarlayabileceğiniz gibi, günümüz teknolojisini kullanarak da satabilirsiniz. Ev yemekleri satan bir siteye üye olup, bu site vasıtasıyla yemeklerinizi satabilirsiniz. Bu sitelerin bazılarında, satılan yemeklerinizden belli oranlarda komisyon alınabilmektedir. Yemek sitelerine üye olmadan önce, bu ayrıntıyı gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim. Evde yaptığınız yemekleri satabileceğiniz bir başka yol ise, bir sosyal ağdan hesap açıp, burada yemeklerinizi pazarlamaktır. Bu yöntem de yemeklerinizi satmak biraz zaman alabilir.
Hayatınıza yeni bir enerji katmak istiyorsanız, ev hanımlığının yanında iş kadınlığına adım atmak istiyorsanız, evde aşçılık işini denemekten çekinmeyin. Bir işe başlarken herkesin korku ve tereddütleri olur. Bu kuruntular içerisinde boğulmadan, cesaretinizi toplayın ve ilk adımı atın. Göreceksiniz ki, hedefinize varmak için bütün kapılar size açılacak. Sadece biraz cesaret. Şimdiden size bol başarılı günler diliyorum. Sağlıcakla kalın…

İlginizi Çekebilir:  Mail Okuyarak Para Kazanmak İsteyenlere

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir