Evde Altın Kutusu Yapma İşi

Ek İş Semih Buzgan 2.102 views

Pek çok ev hanımı evlerinde ek iş yaparak para kazanmak işin çeşitli girişimlerde bulunuyor. Bu bazen sadece ev hanımlarının değil, ailenin diğer fertlerinin de boş zamanlarında yapabilecekleri işler şeklinde olabiliyor. Böylece hem aile bütçesine katkı da bulunulmuş, hem de boş zamanlar değerlendirilmiş oluyor. Bu işlere örnek vermek gerekirse, en çok tercih edilen işlerden biri olan, evde altın kutusu yapma işi olabilir.

Genellikle kuyumcuların ve markalaşmış takı firmalarının önem verdiği altın kutuları, hem estetik hem de el işçiliği gerektiren modeller olduğu için, daha çok kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da neredeyse yeni bir iş sektörü oluşturmaktadır. Özenli ev hanımlarının yaptığı işçilikleri tercih eden firmalar, bu altın kutularını parça başına ücret ödeyerek yaptırmaktalar.

Evde Altın Kutusu Nasıl Yapılır

Evde altın kutusu yapma işi almak istiyorsanız, bunu en kolay internet aracılığı ile yapabilirsiniz. Firmaların internet üzerinden verdikleri ilanlar doğrultusunda başvuruda bulunmanız, işi alabilmek için yeterli olacaktır. Firmaların istedikleri modeller belli olduğundan ve malzemeleri size temin ettikleri için sizin ek bir hazırlık yapmanıza gerek kalmaz. Siparişi aldıktan ve malzemeler size verildikten sonra sizden istenileni doğru şekilde yapmanız yeterli olacaktır.

Altın Kutusu Yapımında Alternatif Öneriler

Aslında evde altın kutusu yapma işi, sadece siparişlerle sınırlı olmayabilir. Eğer zevkinize ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız, kendi tasarladığınız modeller üzerinden sipariş alıp yapmanız da mümkündür. Bunun için bir model kartelası hazırlamanız ve çalışmak istediğiniz firmalara bu kartelayı fiyatlandırarak bırakmanız yeterli olacaktır. Firmalar altın kutularınızı beğenir ve sipariş verirlerse bu sayede ek gelirin ötesinde, ciddi kazançlar sağlamanız bile mümkün olabilir. Ancak bu tip işler işin bir alt yapının oluşması gerektiğinden, genel öneri öncelikle evde altın kutusu yapma işi, denenmelidir. Yani firmalardan malzeme ve model alınarak sadece el işçiliği yaptığınız şekli ile bu işe başlamak, en doğrusu olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Evde Muhasebe İşi Yaparak Ek Gelir

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Evde Altın Kutusu Yapma İşi” üzerine 1 yorum

  1. Halime akan dedi ki:

    Bu işe ihtiyacım var elim hızlı dönüş yaparsanız sevinirim lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir