Ev Hanımlarına Ek İş İmkanı: Konserve Yapıp Satmak

Ek Gelir Semih Buzgan 1.294 views

Evde boş kalan zamanını paraya çevirmek isteyen bayanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Evde para kazanmak düşünüldüğü kadar zor değil. En iyi olduğunuz alanda, biraz sabır ve emek ile ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. İşinizi iyi yaptığınız takdirde, ek iş olarak başladığınız bu iş, sizin aslı işiniz olabilir.

Evde Konserve Yapıp Satmak

Evde ne iş yapacağım diye düşünenlere, çok güzel bir fikir vermek isterim. Evde konserve yapıp satmak.  Bu konuda kendinizi yetenekli görüyorsanız, bu işi yapmakta zorlanmazsınız.
Günümüzde şartlarında bir işi öğrenmek eskisi kadar zor değil. Gününüzün birçoğunu mutfakta geçirmekten hoşlanıyorsanız, konserve yapmasını bilmeseniz de, bu konu hakkında internetten bilgi edinebilirsiniz. Oldukça düşük bir maliyetle bu işe başlayarak, gelir elde edebilirsiniz.
Evde konserve yapmaya karar verdiniz ama bu işe nerden başlamalıyım diye sorular zihninizde dolaşmaya başladıysa, bu konuda size yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle, yapacağınız konserveleri satabilmeniz için;

  • Mevsimindeki sebzelerden konservelerinizi hazırlamanız lazım.
  • Sonrasında, konserve yapım aşamasındaki kurallara harfiyen uymanız gerekmekte. Mesela, konservelerinizi kullanılmamış cam kavanozlara koymak gibi.
  • Konserve yapım aşamasında, hijyen kurallarına harfiyen uymanız lazım.
  • Konserve siparişi aldığınızda, göndereceğiniz konservenin, bozuk olup olmadığını kontrol etmeniz lazım.
  • Göndereceğiniz konserve kavanozlarının kırılmaması için, önlem almanız lazım.
  • Konservelerinizin görselini en güzel bir şekilde ayarlamanız lazım. Konservenizin içine koyacağınız sebzelerin iştah açıcı görünebileceği gibi, konserve kavanozlarınızı da süsleyebilirsiniz. Burada sanatsal yönünüzü konuşturmanız gerekmekte.

Evde Yaptığım Konserveleri Nasıl Satabilirim

Ev hanımlarının en çok sıkıntı çektikleri durum, yaptıkları ürünleri pazarlayamamalarıdır. Şimdilerde, ürünlerinizi satmak için çok farklı alternatifler olduğunu söyleyebilirim. Bulunmuş olduğunuz yerdeki belediyelere giderek, ürünlerinizi pazarlayacak bir yer göstermelerini söyleyebilirsiniz. Birçok belediyenin, ev hanımlarını desteklemek için açtığı, satış noktaları mevcut. Bu satış biçimini kendinize yakın görmüyorsanız, ev hanımlarının yaptığı ürünleri pazarlayan bir siteye üye olabilirsiniz. Bu siteden ürünlerinizi satabilirsiniz. Daha çok kazanabilmek için, bir sosyal ağdan kendinize hesap açıp, burada konservelerinizi pazarlayabilirsiniz.
Açtığınız sosyal ağdan ürünlerinizi satmak biraz zaman alabilir. Bu nedenle, konserve yaparken, konserve yapım aşamalarınızı videoya çekip yayınlarsanız, tanınma olasılığınızı artırabilirsiniz. Size sunduğun bütün bu satış yöntemlerinin hepsini bir arada yaparsanız, çok daha kısa sürede para kazanmaya başlarsınız.

İlginizi Çekebilir:  Evde Bohça İşi Yaparak Ek Gelir

Ne Tür Konserve Yapmalıyım

Son yıllarda sağlıklı yaşamın öne çıktığı bir gerçek. Bu nedenle, günümüz ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak konservelerinizi oluşturursanız, kendinize has, bir müşteri kitlesi oluşturursunuz. Ufkunuzu genişletmek için bir örnek vermek gerekirse, organik konserveler yapabilirsiniz. Bu konservelerinizle, çalışan anneleri hedefleyebilirsiniz. Çocukların yiyebileceği tarzda sebzeleri konserveleşerek, çocukların sağlıklı beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz. İş yoğunluğundan çıkan anneler, çocuklarına sağlıksız gıdaları sunmayarak, sizin konserveleri tercih edebilirler.
Başarı için biraz cesaret hanımlar. Sizlerden önce bu işleri yapıp başaranların, sizlerden hiçbir farkı olmadığını bilmelisiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir