Emeklilerin Yapabileceği Ek İşler 2016

Ek İş Semih Buzgan 1.970 views

Günümüz şartlarında emeklilerin aldıkları maaş maalesef yeterli olmuyor. Bu durumda emeklileri ek iş yapmaya itiyor. Emeklilerin yapabileceği ek işler nelerdir diye bir araştırma yaptığımız zaman pek çok ek gelir getiren iş imkanı olduğunu gördük. Şimdi bu ek iş fırsatlarını birlikte inceleyelim.

1- İnternet Üzerinden Yapılabilen İşler: Web sitemizde pek çok farklı yazımızda değindiğimiz online işler emekliler için ekstra gelir anlamına geliyor. Eğer bilgisayar ve internet bilginiz yeterliyse sitemizdeki diğer konuları inceleyerek size en uygun internet işini seçebilirsiniz.

2- Bayilik Alarak Para Kazanma: Çok sayıda yerli – yabancı firma bayilik vererek yeni iş alanları açılmasına imkan sağlıyor. Eğer az da olsa birikiminiz varsa düşük maliyetli bir bayilik alarak yeni bir iş sahibi olabilirsiniz.

3- Danışmanlık Yapma: Yılların birikim ve tecrübesini diğer insanlara yada firmalara aktarabilirsiniz. Emin olun pek çok profesyonel çalışan şahıs yada kurum sizin tecrübelerinize ihtiyaç duymaktadır.

4- Tur Rehberliği: Bulunduğunuz beldeye çok hakimseniz tur rehberliği yapabilirsiniz. Eğer yabancı diliniz varsa çok daha iyi olur, çünkü maaşları normal tur rehberliğine göre daha fazladır.

5- Evcil Hayvan Bakımı: Emeklilerin çok tercih ettikleri ek işlerden biridir. Hayvanlarla aranız iyiyse çok severek yapacağınız bir ek gelir getiren iştir.

6- Özel Ders Verme: Daha çok öğretmen emeklisi vatandaşlara hitap etmektedir. Yılların ders anlatma deneyimini devam ettirebilirsiniz. Veliler özellikle özel ders için emekli öğretmenleri öncelikli olarak tercih etmektedir.

7- Karşılama Elemanı: Lüks oteller ve bazı alışveriş merkezleri müşterilerini karşılamaları için emeklileri tercih ediyorlar. Bunun sebebi güler yüzlü ve insani ilişkiler konusunda deneyimli olmalarıdır.

8- Muhasebe – Tahsilat Elemanı: Muhasebe büroları daha çok tahsilat ve ofis için işlemler için emeklileri tercih ediyorlar. Muhasebe bilmeseniz bile bu işi yapabilirsiniz. Kısa bir süre sonra zaten muhasebe işine de hakim olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Hatay Ek İş İlanları 2016

Tüm bu ve buna benzer iş fırsatlarını eleman ilanları sayfalarında bulabilirsiniz. Herhangi bir iş ilanı sitesine girdiğiniz zaman arama kutucuğuna emekli yazmanız yeterlidir. Yüzlerce size göre ilan göreceksiniz. Bunlardan sizin zevk ve beğeninize göre olanları seçerek iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir