Ek İş İlanları Nasıl Bulunur?

Ek İş Semih Buzgan 1.052 views

Maddi sıkıntılar sebebiyle hepimiz farklı iş imkanları arayışına giriyoruz. Bu yazımızda iki çeşit iş arayışı içinde olan insan grubuna yönelik bilgiler paylaşacağız. Bunların ilki şu anda zaten maaşlı bir işte çalışan fakat ek bir iş arayan arkadaşlar, diğeri ise işsiz olup tam zamanlı bir iş istemeyen ama ek iş yapabilirim diyenler. Bu iki gruba göre ek iş ilanları nasıl bulunur şimdi gelin birlikte inceleyelim.

Ek iş ilanları bulmak için en önemli iki kaynağımız var. Bunlardan ilki internet üzerinden iş ilanları siteleri, diğeri ise gazetelerin iş ilanı sayfalarıdır. İlk olarak bir kaç tane çok satılan gazete alıyoruz ve bunların ilan sayfalarından ek iş ile ilgili ilanları bir yere not alıyoruz. Sonra bunları tek tek arayıp detaylı bilgi alıp not alıyoruz. Tüm aramalar bittiği zaman elimizde en az beş tane iş ilanı kalıyor. Bunlardan hangisi sizin yapınıza en uygunu ise onla çalışmaya başlıyoruz. Diğer ilanları atmayın. Çünkü ilk yapmaya başladığınız iş size uygun gelmez ise sonradan diğer ilanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu Ek iş ilanlarını gazeteden bulma işini her iki grupta deneyebilir. Hem maaşlı bir işte çalışanlara hitap eder hem de işsiz arkadaşlara. Telefonla firma ile görüşürken durumunuzu belirtip ona göre uygun olup olmadığını teyit etmeyi unutmayın.

Şimdi gelin ilan sitelerinden nasıl ek iş bulabilirsiniz o konuya değinelim. Bu sefer her grup için ayrı bir çalışma yapacağız. Size basit bir bilgi gibi gelebilir fakat denenmiş ve sonuçları gelişi güzel aramalara göre daha sağlıklı sonuçlar vermiştir.

Maaşlı bir işte çalışan arkadaşlar hafta sonu ek iş veya akşamları ek iş şeklinde aramalar yaparak kendileri için en uygun ilanları bulabilirler. Gene yukarıda anlattığımız şekilde tüm firmaları aramalı ve size en uygun gelecek olanları listelemelisiniz. Sonra sıradan çalışmaya başlar ve en rahat edeceğiniz ve geliri en iyi olanla devam edersiniz.

İlginizi Çekebilir:  Evde Ahşap Boyama İşi İle Kazanma

İkinci grupta olan işsiz arkadaşlar ise direk ek iş ilanları şeklinde arama yapabilirler. Bu şekilde kendilerine en uygun iş fırsatını bulmuş olacaklardır. İş arama sürecinde emin olun ilk başlarda biraz sıkılacak ve ümitsizliğe düşeceksiniz. Bu en büyük hatadır. Şunu kesinlikle size garanti ediyoruz ki anlattığımız gibi aramalar yapın ve bunu bir hafta boyunca tekrar edin, kesinlikle size uygun ve içinize sinecek bir ek iş bulacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Ek İş İlanları Nasıl Bulunur?” üzerine 1 yorum

  1. Sıdıka dedi ki:

    Merhaba ben sıdıka antalya merkezde oturuyorum evde bir is yaparak ev ekonomisine katkida bulunmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir