Ek İş Fırsatları: Ihlamur Paketleme İşi

Ek İş Semih Buzgan 1.466 views

Kış ayları geldi ve ıhlamur paketleme işi gene çok yapılan ek işler arasına girmeye başladı. İş ilanları sitelerinde evde ıhlamur paketleme işi ile ilgili ilanlar görmeye başlıyoruz. Bu durum bir kaç ay daha devam edecek ve bahar ayları geldiği zaman sonlanacak.

Peki evde ıhlamur paketleme işi nasıl yapılır. Öncelikle bu ek işi nasıl bulursunuz ondan bahsedelim. İlk olarak ek iş ilanları sitelerine girerek ıhlamur yazıp arama yapın. Burada pek çok ilan göreceksiniz. Kendi şehrinize ait ilanları not alarak mesai saatleri içerisinde arayın. Bunlardan bir yada bir kaçında eleman eksiği olduğunu göreceksiniz.

Bir diğer ek iş bulma yolu ise aktarlar veya toptancılar çarşısıdır. Aktarlar size malı nereden aldıklarını söyler ve o firmalardan ıhlamur paketleme işini alabilirsiniz. Ya da toptancılar çarşısında ıhlamur satan dükkanlardan bu işi alabilirsiniz.

Ihlamur paketleme işinde çoğunlukla firmalar malları evinize getirirler. Ihlamur çuvalla gelir ve yanında paketleri de size verilir. Ihlamur ve paketin yanında bir de terazi getirirler. Size 100 – 500 – 1000 gramlık paketler verilir. Terazi ile tartıp içlerini doldurursunuz. Ödemeler çuval başına yapılır. Ortalama günlük 30 – 50 TL arası bir para kazanabilirsiniz. Bu rakamı kazanmak için 5 – 8 saat çalışmanız gerekir. Eğer ıhlamur veya bitki tozuna karşı alerjiniz varsa bu işi tavsiye etmeyiz. Ama yoksa eğlenceli ve hızlı yürüyen bir ek iştir.

İlginizi Çekebilir:  Antalya’da Ek İş İlanlarına Nasıl Ulaşılır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Ek İş Fırsatları: Ihlamur Paketleme İşi” üzerine 3 yorum

  1. sibel dedi ki:

    Hızlı bir şekilde yapabilirim ancak malzemeler sizden olacak değil mi?

  2. sibel dedi ki:

    Hızlı bir şekilde yapabilirim ancak malzemeler firmadan olacak değil mi? Teslimat yapılınca mi ücreti alınıyor? İlgili firma adreslerini nasıl bulacağiz?

  3. prima dedi ki:

    Bende yapabilirim İstanbul Avrupa acil lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir