E- Kitap Yazarak Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Girişimcilik Semih Buzgan 788 views

Yazar olmak ister misiniz? E-Kitap yazarak para kazanmayı hiç düşündünüz mü? E-kitap yazarak internetten satışa sunabilirsiniz. Hem hayalini kurduğunuz yazarlık duygusunu tatmış olacaksınız. Hem de ek gelir elde etmiş olacaksınız. Öncelikle e-kitap yazarken kendinize uygun bir konu belirleyin. Satılacağına inandığınız, daha çok kullanıcı kitlesine hitap eden bir konuda yazabilirsiniz. Örneğin yemek konusunda tecrübeniz var. Yemekler hangi tekniklerde pişirilir, pişirdiğiniz yemek kaç kalori, pişirme süresi ne kadar, yaptığınız yemek hangi kitleye hitap ediyor. Yemeklerinizi kendinize has bir üslupla yazarsanız çok kısa bir sürede yazdığınız e-kitabınızı güzel bir ücret karşılığında satabilirsiniz.

Şimdi gelin hep beraber E-kitap yazarak nasıl para kazanılır, Sorusunun cevabına bir göz atalım.
Kitap yazmaya başlamadan önce belli konularda kısa kısa karalamalar yapın. İmla kurallarına uygun bir yazı yazıyor musunuz, yazınız akıcı mı, konuları dağıtmadan düzgün bir biçimde yazıyı tamamlayabiliyor musunuz?

Bu soruların cevabını bulmak için size tavsiyemiz, yazar gruplarına katılarak geri bildirim almanızdır. Yazınızla ilgili övgü aldığınız gibi yergi de alabilirsiniz. Eleştiriler kişinin daima başarısını tetikleyici olmalıdır. Eleştiri aldığınız zaman pozitif yanını ele alın. Eleştiri aldığınız konuyu tekrar inceleyin. Yanlışı nerede yaptığınızı ve neden dolayı eleştiri aldığınızı fark edin. Kendinizi eksik bulduğunuz konuda yılmadan azimle çalışmalarınıza devam edin. Kitabınızın uzun ya da kısa yazılmış olması fark etmez. Kitaplarda önemli olan kendisini okutmasıdır. Kitabınızın kısa bile olsa kendisini akıcı bir şekilde okuttuğuna emin olun.

Kitabınızı e-kitap fiyatlarına uygun bir şekilde fiyatlandırın. E-kitaplar türüne bağlı olarak 10 TL – 90 TL arasında ücretlendirilmektedir. E –kitabınızı popülaritesine göre doğru bir şekilde fiyatlandırın. Niyetiniz para kazanmaksa size tavsiyemiz fiyatı biraz daha uygun tutmanızdır. E-kitabınızı doğru formatlayın. HTML ve MS Word programlarını iyi biliyorsanız bunu kendi kendinize yapabilirsiniz. Ancak ne yaptığını bilen ve bu programları iyi kullanan birinden yardım almanız daha profesyonel sonuçlar almanıza yardımcı olur. Sonuçta iyi düzenlenmeyen bir kitap satılmaz. Okuyucuların eleştiri ve tepkilerine neden olur. İyi bir kitap kapağından tutun, içeriğine kadar mükemmel bir şekilde düzenlenmiş olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Evde Ütü İşi Yaparak Para Kazanmak

İnsanlar kitap kapaklarını eleştirirler. İnsanlar genelde kitapların kapaklarına bakarak kitap hakkında ön yargı oluştururlar. İyi düzenlenmiş bir kitap kapağı okuyucudan geçerli not alır. Kitap kapağınızın kullanıcı kitlesine hitap ettiğinden emin olun. İyi bir ürün açıklaması yazın. Kitabınız kaç sayfadan oluşuyor, kitabınız hangi konuda yazılmış, kitabın önsözünde kitabı yazış nedeniniz, yazar hakkında kendisini tanıtan nerede eğitim almıştır, nerede yaşıyordur gibi kısa bir biyografi ve kitap hakkında yazar arkadaşlarınızın görüşlerini bildiren bölümler.

Kitabınızı satacağınız platformu seçin. E-kitabınızı xticaret.com sitesine üye olarak satışını yapabilirsiniz. Üyelik için başlangıçta sadece 20 Tl ücret istenmektedir. Üye olduktan sonra belli bir komisyon ile kitabınızı satışa çıkarabilirsiniz. E-kitabınızın reklamını yapın. Bir ürünün tanımı ne kadar iyi yapılırsa satışı da o kadar iyi olur. Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında yer alın. Kendi sayfanızda arkadaşlarınızın sayfasında kitabınızı paylaşarak tanıtın. Kendi internet siteniz varsa, sitenizde kitabınızın tanıtımını yapabilirsiniz.

Kitabınızla ilgili tanıtım makaleleri yazabilirsiniz. Kitabınızla ilgili sitenize her gün yeni içerikler ekleyin. Kitabınızda yer alan kısa ve vurucu cümleleri sitenizde paylaşarak kitabınız içeriği hakkında okuyucular arasında merak uyandırın. Merak her işin başıdır. E-kitabınızın reklamını yapmak için e-kitap gruplarına katılın. Okuduğunuz kitaplar hakkında yorum yapın. Sizde okurlarınızdan kitabınız hakkında yorum isteyin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir