Dropshipping Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Bayilik Semih Buzgan 1.129 views

Dropshipping nedir konusu ile başlayalım. Tam olarak Türkçe’de bir karşılığı olmasa da aracılık diyebiliriz. Herhangi bir malın satışında aracılık yaparak para kazanabilirsiniz. Dropshipping işini yapmak için ilk olarak satışı kolay olacak ve ederi olan bir mal bulmanız gerekmektedir.

İnternet üzerinde pek çok Dropshipping işi için hazır ürün ve site bulunmaktadır. Size ait olmayan ve üretimi hakkında bilginiz olmayan bu malları öncelikle kendinizin bir kontrol etmenizi öneriyoruz. Aksi takdirde müşterilerinizle ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Üretici firmadan yada ana bayiden bir tane numune isteyerek gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Peki Dropshipping işini yaparken satışları nerede yaparım ve nasıl para kazanırım diye soracak olursanız pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. Dropshipping işi yapanlar genellikle online satış sitelerini kullanmaktadır. Bunlara örnek olarak eBay ve Gittigidiyor sitelerini gösterebiliriz. Arzu ederseniz kendiniz de bir satış sitesi açabilirsiniz. Fakat bizim tavsiyemiz çok ziyaretçisi olan bu tür siteleri tercih etmeniz yönünde olacak.

İlginizi Çekebilir:  Evden Sarma Yaparak Para Kazanmak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir