Dantel Satış İşi Yaparak Para Kazanma

İş Fikirleri Semih Buzgan 1.031 views

Dantel denildiğinde hemen hemen hepimizin aklına anneleri gelir. Ya da şuan 25-30 yaşlarında olanlarımız var ise muhakkak çocukluğunu hatırlayacaktır. 90’lı yıllarda dantel, özellikle ülkemizde oldukça yaygın kullanılan bir ev aksesuarı durumundaydı. O zamanlar mutfak tüplerinin bile üzerine örtülürdü. Öyle ki misafir geldiğinde televizyonların üzerine örtülmesi yüzünden televizyondan çok dantelin motifleri izlenirdi.

Şaka bir yana aslında dantel işi oldukça zor bir iştir. Küçük ilmekler ile şahane desenler ortaya çıkaran usta eller yıllarca çeyiz yapımı için gözlerinin bozulmasını göze aldılar. Evde elişi yaparak para kazanma fikri o dönemlerde çok da kullanılan bir yöntem değildi. Eski dönemlerde dantel yapmayan nadir kişiler çocuklarının ya da yakınlarının çeyizine koymak için ya da ev hediyesi almak için dantel satıyorum diyen kişilerden beğendikleri modelleri satın alırlardı. Oysa dantel günümüzde birçok elbisede sıklıkla kullanılmakta. Ve hatta dantelden yapılan birçok ürün oldukça pahalı.

Bununla birlikte elle yapılan danteller pahalı iken fabrika yapımı danteller aynı kalitede olmadıkları için fiyat olarak daha düşük satılıyor. Dantel yaparak isterseniz kendi yaptığınız dantelleri sosyal medya ve çevreniz ile satışa çıkarabilirsiniz. İsterseniz de birçok organizasyon şirketi veya modacı ile anlaşarak el emeği ürünlerinizi değerine satabilirsiniz. Evde dantel işi verenler artık oldukça çok olduğu için çeyiz firmaları ile ya da gelinlik dikimi yapan kişiler ile de görüşerek anlaşma yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Erzurum'da Evde Ek İş Yapma

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir