Çanakkale Ek Gelir Fırsatı Sağlayan İşler

Ek İş Semih Buzgan 1.176 views

Bireylerin tarih ile iç içe yaşadıkları bir şehir olan Çanakkale’de ikamet eden bireylerin, çok şanslı olduğunu söylemek gerekmektedir. Yılın belirli zamanlarında buraya gezmek maksadıyla gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısı oldukça fazladır. Buna bağlı olarak, iş fırsatı yaratmak tamamen kişilerin kendi elinde olacaktır. Özellikle bu bölgede yapılacak ek iş sayısının fazlaca olduğunu belirtmek gerekecektir. Bayanların evden para kazanmak amacıyla yapacakları en güzel faaliyet, şüphesiz el işleri yapmak olacaktır.

Geçmişi anlatmak adına yapacak oldukları bu el işleri, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekecektir. Geldikleri yere bunlardan götürmek isteyeceğinden ötürü, bayanların kolay bir şekilde bunları pazarlama şansları olacaktır. Fakat bunu bir risk olarak algılayıp, sadece evde bunu yapmaları da mümkün olacaktır. Bireylerin bu şehirde yapacak oldukları diğeri işler için, ek iş ilanlarını değerlendirmeleri onlar açısından avantajlı olacaktır. Bu ilanlar üzerinden güzel fikirler elde ederek, çalışma fırsatını bulabileceklerdir. Çanakkale ek iş fırsatlarından bir tanesi de tarıma dayalı olacaktır. Kırsal bölgede ikamet eden bir birey, tarımsal anlamda domates yetiştirecektir. Ancak pazarlama sıkıntısına karşı, bazı kişiler bu yolu tercih etmemektedir. Bireylerin bu yolu terk etmek değil de bu yolda savaşmaları gerekecektir. İklimin ılıman olmasından ötürü ve toprağın kaliteli olmasından dolayı bölgede yetişen domateslerin lezzetine diyecek yoktur. Fakat diğer illerde yaşayan insanlar böyle bir şeyin varlığından haberdar değildir. Bölgede bulunan bireylerin, pazarlama adına yapacak oldukları şey, internet üzerinden pazarlama yapmak yönünde olacaktır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, e-Pazar sistemleri kurulmaya başlamış ve kişiler buralardan alışveriş yapmaya başlamıştır. Ya da pazarlama yöntemlerinden bir tanesi de sağlam bir dağıtıcı firmayla anlaşmak yönünde olacaktır. Anlaştığınız firma, sizin farklı illerde anlaşmış olduğunuz kişilere mallarınızı ileterek satışını gerçekleştirecektir. Bireylerin, bu konuda yapacak oldukları şey, dağıtıcı firma konusunda seçici davranmak olacaktır. Aksi halde bireylerin, mallarının dolandırıcıların eline geçmesi halinde vermiş oldukları emeklerin hiç olması an meselesidir.  Kişilerin böyle bir durumla karşılaşmaması adına, kooperatifler kurarak bu işi yönetmesi daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Evinizde Kurdele İşi Yaparak Kazanın

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Çanakkale Ek Gelir Fırsatı Sağlayan İşler” üzerine 1 yorum

  1. Semra ilter dedi ki:

    Evde tütün sarma işi istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir