Bursa’da Nasıl Ek Gelir Elde Edersiniz?

Ek Gelir Semih Buzgan 1.805 views

Türkiye’nin dördüncü büyük şehirlerinden birisi olan Bursa şehrinde sizlerde ek gelir sahibi olmak istiyorsanız sizlerde ek iş arayışına geçebilirsiniz, insanlar bazen geçim sıkıntısı yaşayabildiği için normal yaptığı işler yetersiz kalıp bunun dışında dışarıdan farklı ek iş arayışlarına girebilirler, bu işlere örnek vermek istersek, en başta kişinin ilgili olduğu işleri öneririz. Örnek olarak tekstil işi yapan ancak bilgisayar alanıyla da ilgilenen bir birey boş vaktinde ek gelir işi olarak makale yazımı işi yapabilir. Bununla beraber bu tarz işler uygun değilse bile şehrin genel olarak geçim biçimine göre gerekirse el işi işleri tarzı işler ile bile ek gelir sahibi olma şansınız var.

Genelde bayanların tercih edeceği bu iş tarzı evde yapılabilecek ve sunulabilecek bir yapıya sahiptir. Bunun dışında bu soğuk kış günlerinde dışarıda ek iş olarak yapılabilecek işlerden birisi de mısır satmak olabilir, sıcak sıcak taze kaynamış mısırları dışarıda tanesini 40 kuruştan alıp 1 TL`den yüksek miktarda satış yaparak sürümden ciddi karlar elde edebilirsiniz. Bunun dışında yine bu soğuk kış günlerinde bardağı 1 TL`den kahve, çay, yeşil, adaçayı gibi sıcak içecek türleri ile de evinize ek gelir sağlamanız mümkün olabilir.

Fakat bu işlerden hoşlanmamış ya da başka iş arayışlarında bulunursanız her şehirde olduğu gibi Bursa`da da şehrin meşhur ürünlerinden olan kestane şekeri satarak da kendinize ek gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki sadece bu ürüne de odaklanmanıza gerek yoktur. Bursa`da kestane şekerinin yanında Bursa`nın meşhur olan birçok ürününü de satarak ek gelir elde edebilirsiniz, bunları saymak gerekirse; Bursa’nın havlusu ve kebabının da meşhur olduğunu belirtmek isterim. Tabi ki her kesimin kebap işinde iyi olamayacağını göz önüne alırsak havlu satmak gibi basit işlerde her kesimin çalışabileceğini de vurgulamak isterim. Ayrıca havlu satmak gibi bazı işlerde iflas etme olasılığının az olduğunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Bursa ek iş imkanları için bu arada özel yetenek ve bilgi gerektiren zamanla öğrenilen işlerden de yüksek miktarda ek gelir elde etmek mümkün.

İlginizi Çekebilir:  Evde Bohça İşi Yaparak Ek Gelir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir