Blog Yazarak Para Kazanmak

Ek Gelir Semih Buzgan 828 views

Bir blog ya da web sitesi sahiplerinin artık yazdıkları yazılara paraya çevirme yöntemi bulunuyor. Aslında yıllardır yapılan ancak son yıllarda revaşta yerini alan blog yazma işi ile sizler de ek gelir sağlayabilirsiniz. Onlarca farklı sistemin olduğu blog yazma sistemi üzerinde bahsedeceğimiz ve güvenilir olan 2 tanesi ile sistemli çalışarak belirli bir zamandan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki ama blog yazarak para kazanmak için güvenilir sistem nasıl olur? Gelin birlikte öğrenelim.

Güvenilir İki Sistem İle Sizlerde Para Kazanın

Sürekli söz ettiğimiz sistemden ilki Google Adsense diğeri de satış ortaklığıdır. Aslında bu iki sistem normal bir iş hayatı olarak da düşünülse de aslında öğrencilere, ev hanımlarına ya da zamanı olan ve ek iş yapmak isteyen çoğu vatandaşın ihtiyaçlarını rahatça karşılayacak bir miktar vermektedir. Tabi bu blog yazan kişinin ayırdığı vakit ile de doğrudan orantılıdır.
Google Adsense üzerinden yapılmak istenen blog yazarlığında ilk önce Google sizin siteniz üzerinden belirli bölgelerde kendi reklamlarını yayınlamaya başlar. Tabi bu reklamlar sizin siteniz olduğu için sizin belirlediğiniz bölgelerde yayınlanmaya başlar. Yine burada iş size düşer. Çünkü siz ne kadar çok ziyaretçi çekerseniz ve o reklamlara tıklama işlemi yaptırırsanız, Google size site üzerinde tıklama başına para öder.
Aslında bu sistem internet üzerinden para kazanmak isteyenler için en güvenilir bir sistemdir. Tabi bu işlemleri halletmek için sizin zamana ihtiyacınız ve çabanız yer almalıdır. Bir diğer taraftan bakıldığı zaman ise bu işlem için hiçbir şekilde sermaya gerekmiyor. Aksine bir de para kazanıyorsunuz. Tek ihtiyaç ise doğal olarak internet bağlantısı. Web sitesi kurmak isteyenler için ise ücretsiz olarak yine internet üzerinden çözümler yer alıyor.

Para Kazanmak İçin Blog Sitesi Nasıl Kurulur?

Blog sitesi kurmak için öncelikle belirli bir konu belirlenmelidir. İstediğiniz her konu üzerinde yazacağınız makaleler ile yayınlamaya başladıktan sonra ikinci adım ziyaretçi çekmektir. Her gün mutlaka bir tane de olsa makale yayınlamalısınız. Tabi yazacağınız tüm makaleler kendinize özgün tarzınız ile tamamen özgün yani kopyasız olmalıdır. Aksi takdirde kopyala-yapıştır mantığı ile kendi bloğunuz adı altında aslında açtığınız o blog sizin olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Evde Çorap Süslemeciliği Yaparak Para Kazanmak

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir