Ardahan Ek İş Fırsatları

Ek Gelir Semih Buzgan 889 views

Ardahan ilimiz, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve kısmen Doğu Karadeniz bölgesin de yer alan, Türkiye’nin kuzeyinde yer alan Gürcistan ile sınırı olan güzel bir şehrimizdir. Şehrin nüfus olarak pek yüksek bir ilimiz değildir. Oldukça sert soğuk bir iklimi bulunmaktadır. Durum böyle olunca bölgede ve civarında da olduğu gibi kendi içerinde de pek sanayi gelişmemiştir. Sanayinin gelişmemesi toplumu maddi olarak ve gelişmişlik açısından kötü etkilese de içerisinde ki halkın durumu tahmin edildiği kadar sıkıntılı değildir. Her yerde olduğu gibi Ardahan’da da birden fazla iş alanı yer almaktadır.

Herkes geçimini farklı kaynaklardan elde etmektedir. Çok güzel para kazanan kişiler de vardır. Ancak bunun yanında orta halli gelire sahip veya düşük gelir seviyesine sahip halkta yer almaktadır. Bu yazımız daha çok düşük gelirli ve orta halli gelire sahip kitleye hitap edecektir. Tabi ki herkes yararlanabilir. Ancak daha çok bu kitlenin işine yarayacaktır. Burada ki halkta diğer şehirde ki gibi Ardahan’da evde para kazanma tekniklerinin birçoğunu uygulayabilir. Ancak avantajlı olarak, yani konumları gereği avantajlı olarak yapabileceği bir diğer iş ise yurt dışından ürün getirtmek olacaktır.

Ardahan Ek İş İmkanları

Yurt dışı üzerinden insanların ilgisini çekecek ürünleri getirterek, bunları diğer şehirlere veya etraflarında ki insanlara pazarlayabilirler. Bu şehrin bu konuda ki avantajı sınıra çok yakın olmasıdır. Kendi sınır kapılarından geçecek ürünleri getirtmeleri, bu ürünlerin gönderilirken ki yol masrafından kar elde ederek daha ucuza satış yapmalarını sağlayacaktır. Bu da onların müşterileri tarafından tercih edilmesinde büyük bir etmen olacaktır. Ürünleri getirtme konusunda, internette biraz araştırma yaparak yabancıların siteleri üzerinden Türkiye’ye ürün gönderen siteleri bulup buralardan getirtebilirler.

İlginizi Çekebilir:  Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Özellikle Çin siteleri bu konuda hem çok uygun fiyatlar vermekte hem de az sayıda ürün getirtirseniz herhangi bir şekilde gümrüğe takılma riskini sıfıra indirmektedir. Bu sitelerle ilgili internette basit bir araştırma yapmanız halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aldığınız ürünleri de hem internet üzerinden hem de dilerseniz yakın çevreniz üzerinden satışa sunabilirsiniz. Bu sayede hem Ardahan da ek gelir hem de ek iş elde etmiş olacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir